Panel používateľa

Vyhnite sa s deťmi prázdninovej nude

Pridané: 21.2.2019 16:07:38 Počet zobrazení: 1044

21 Február 2019

Niektoré deti už majú jarné prázdniny v plnom prúde, iné na ne netrpezlivo čakajú. Rodičov zase čaká povinnosť postarať sa o to, aby deti mali plnohodnotný program, a aby čo najlepšie zahnali prípadnú prázdninovú nudu.

Vyhnite sa s deťmi prázdninovej nude

Poďme von!

Samozrejme, najlepšie strávime voľné dni pri potulkách na čerstvom vzduchu, či už športovými aktivitami alebo relaxom s priateľmi a ich rodinami. Ideálne je, keď deti strávia deň vonku, avšak niekedy počasie, inokedy prípadné zdravotné komplikácie, môžu naše plány prekaziť.

Keď sme doma

Byť väčšinu dní doma a postarať sa deťom o program je naozaj náročné. Snažme sa ich vtedy začleniť aj do aktivít, ktoré práve nie sú hraním, no na hru sa môžu obrátiť:) Veď aj varenie obeda môže byť zábava.

Deti chcú priateľa

Veľa detí sa len tak samé hrať nechcú. Vydržia chvíľu pri rozprávke, možno pri stavebnici, ale ak nemajú súrodenca, je im doma bez kamarátov občas dlho. Vtedy je ich najlepším priateľom rodič alebo starý rodič.

Zahrajte sa spolu hru Move and twist. Je to zábavná hra, pri ktorej si spolu s deťmi vyskúšate svoje zručnosti. Malé lienky si podľa znázornených obrázkov pokladiete na rozličné časti tela a snažíte sa hýbať telom podľa inštrukcií tak, aby lienky nespadli na zem.

move and twist

Inokedy s malými lienkami musíte dokázať všelijaké kúsky, hádzať ich, otáčať, chytať jedným prstom, presne ako je nakreslené na kartičkách. Viete si predstaviť, koľko sa pri hre nasmejete.

move and twist


Veľa srandy budete mať pri kartovej hre Mimiq. Grimasy, tie vykúzlia deti na počkanie a nie sú im cudzie. Ale čo tak vyskúšať vtipné úškľabky? Napodobňujte výrazy na kartách a zbierajte trojice tvárí podľa toho, ako sa rozhodnete vyzerať.

Stavebnice modernej doby

Aj takto by sme mohli nazvať stavebnice IO Bloky. Ich návody na stavanie totiž nenájdete na papieri, ale v digitálnom obraze napríklad v mobile či tablete. K dispozícii je bezplatná aplikácia IO Blocks App, pomocou ktorej je možné zvoliť si svoj model stavby a pozrieť si jej postupné stavanie v 3D prevedení. Rozličné pohľady na modely – zboku, zdola, zhora, dávajú priestor na pochopenie priestoru a zdokonaľovanie orientácie v ňom.

A čo tak vycestovať cez prázdniny do vesmíru? S magnetickou stavebnicou powerclix vesmírny cestovateľ to nebude žiadny problém.Veríme, že sme vás inšpirovali a ak už aj máte zabezpečený program na jarné prázdniny, možno si spomeniete na naše tipy niekedy nabudúce. Prázdniny a ďalšie voľné dni s deťmi sú tu predsa často.

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info