Panel používateľa

Move and twist

Move and twist

Hodnotenie produktu: 4.78/5 (9x)

Vaše hodnotenie:

ODPORÚČAME NÁZOR ODBORNÍKA

Zábavná a akčná hra pre všetkých!

34,95 € s DPH

Import kód: 1337

Dostupnosť: Skladom

Značka: Beleduc

Malá lienka chce vyliezť po stonke až k rozkvitnutému kvetu. Na to však potrebuje pomoc hráčov a niekoľko rôznych menej aj viac náročných pohybových cvičení. Každým úkonom sa lienka dostáva vyššie k vytúženému kvietku. Stačí len trocha pohybovej zručnosti a s tvojou pomocou tam bude prvá!

V tejto hre budeš robiť rozličné pohybové hry s malými drevenými lienkami. Za každú správne vykonanú pohybovú hru môžeš poskladať svoju rastlinku, od stonky až po kvet.

Najskôr začneš s kartami so stonkami a skončíš s kartou s kvetom. Na zadnej strane každej karty je nakreslená pohybová hra, ktorá preverí tvoje pohybové zručnosti. Ten, kto zvládne všetky úlohy a postaví rastlinu s kvetom ako prvý, vyhráva.

Hráči vykonávajú pohybové úlohy z karty. Ostatní hráči sledujú správnosť výkonu pohybovej aktivity. Môžu si vzájomne pomôcť. Ak sa hráčovi nepodarí vykonať pohybovú úlohu, musí kartu vrátiť pod ostatné karty v kôpke.

Hra je veľmi zábavná, pohybové hry zamerané na presnosť sú plné správneho napätia. 

Pohybové aktivity:
1. Otáčanie - hráč musí postupne otočiť 5 lienok späť na brucho. Má 10 pokusov.
2. Hádaj, v ktorej ruke je lienka - hráč si vyberie ďalšieho hráča, ktorý lienku skryje v jednej zo svojich rúk. Má 1 pokus.
3. Polož jednu lienku na druhú - hráč umiestni lienku bruchom na chrbát spodnej lienky. Má 3 pokusy.
4. Polož lienku na lienku, obidve otočené bruškom k sebe - hráč položí spodnú lienku na stôl chrbtom dole, hornú bruškom na spodnú. Má 3 pokusy.
5. Vyhoď lienku nohou a chyť ju rukou - hráč si položí lienku na nohu, vyhodí ju a chytí do ruky. Má 3 pokusy.
6. Prehoď si lienku ponad hlavu z pravej ruky do ľavej a naspäť - hráč má 3 pokusy.
7. Tri lienky na končekoch prstov - hráč si umiestni 3 lienky na vankúšiky končekov ukazováka, prostredníka a prstenníka a urobí do kruhu 10 krokov. Má 1 pokus.
8. Jedna lienka na končeku prstu - hráč si umiestni 1 lienku na vankúšik končeka prostredníka a urobí do kruhu 10 krokov. Má 1 pokus.
9. Lienka na hlave - hráč si položí lienku na hlavu a urobí do kruhu 10 krokov. Má 1 pokus.
10. Lienka na lakti - hráč si zohne ruku, položí lienku na lakeť a urobí do kruhu 10 krokov. Má 1 pokus.
11. Dve lienky na dvoch ramenách - hráč si položí jednu lienku na každé rameno a urobí do kruhu 10 krokov. Má 1 pokus.
12. Dve lienky na dvoch rukách - hráč spojí prsty na obidvoch rukách do pästí a druhý hráč mu položí na každú z nich jednu lienku. Urobí do kruhu 10 krokov. Má 1 pokus.
13. Polož si lienku na ruku, vyhoď ju a chyť do dlane - lienku musí hráč vyhodiť a chytiť do dlane. Má 3 pokusy. Úloha môže byť ľahšia – hráč ju môže chytať obidvomi rukami. Má však len 1 pokus.
14. Žabací skok s lienkami v ruke - hráč si položí lienku na dlaň a v podrepe urobí tri skoky. Má 1 pokus.
15. Pavúčí pochod s lienkami na bruchu - hráč sa dá do polohy pavúka a s 3 lienkami na bruchu cúva 5 krokov. Má 3 pokusy.
16. Lienka na nohe - hráč si položí lienku na nohu a vykoná pohyb dopredu, dozadu, doľava, doprava a do kruhu. Má 3 pokusy.
17. Lienka posunie lienku - hráč umiestni 2 lienky za sebou vo vzdialenosti cca. 10 cm. Frčkou do zadnej lienky posunie prednú. Má 3 pokusy.
18. Krúženie s lienkami - hráč si položí jednu lienku na každú ruku. Obe ruky vystrie a krúži s nimi 10-krát. Má 1 pokus.
19. Lienky na nohách - hráč si položí lienku na každú nohu a prejde 10 krokov. Má 3 pokusy.
20. Chodenie po štyroch s lienkou na krku - hráč prejde na rukách a kolenách a s lienkou na krku (ďalší hráč mu pomôže lienku umiestniť na krk) 10 krokov. Má 1 pokus.
21. Lienky nad hlavou - hráč si umiestni lienku na každú ruku, zdvihne ich nad hlavu a dotkne sa oboma rukami. Má 1 pokus.
22. Lienka na prste - hráč si položí lienku na vankúšik prostredníka a prejde 10 krokov v kruhu smerom dozadu. Má 1 pokus.

Obsah hry:
24 kariet so stonkou a pohybovou úlohou
8 kariet s kvetmi a pohybovou úlohou
5 drevených lienok
1 náhradná lienka

Vek: 5+

Počet hráčov: 2 – 6

NÁZOR ŠPECIÁLNEJ PEDAGOGIČKY

Kľúčová oblasť, ktorú si dieťa počas hry rozvíja je priestorová orientácia. Tá je kľúčová pre budúce školské úspechy. Ide o oblasť, ktorá presahuje do všetkých ostatných. Bez dobre rozvinutej schopnosti orientovať sa v priestore a neskôr na papieri, vnímať seba samého v kontexte priestoru, nie je možné zdolávať školské trívium (čítanie, písanie, počítanie) bez ťažkostí. Drvivá väčšina spoločenských hier je postavených na statickom zdolávaní úloh. Na tejto hre preto oceňujem jej dynamickosť. Všetky deti sveta sa najradšej učia hrou, pohybom a zážitkom.

V prvej línii ťažkostí, ktoré nám komplikujú získavanie informácií v škole, je oslabená pozornosť. Hra na základe jednotlivých pokynov trénuje koncentráciu, jemnú motoriku, koordináciu oko-ruka-noha, ovládanie svojich pohybov, trpezlivosť a krotí impulzivitu. Súčet vymenovaných podkategórií vytvára elimináciu prejavov vyplývajúcich zo syndrómu ADHD.

Pre deti, žiakov a žiačky s vývinovými poruchami učenia by som vypichla možnosť precvičovať počas hry taktilno-kinestetické vnímanie, ktoré je súčasťou každého pokynu k získaniu časti kvetu. Precvičovaním tejto oblasti zmierňujeme (predchádzame) zamieňanie si tvarovo podobných písmen, rodičmi známe ako zrkadlové písmo. Vďaka pravidlu v hre, kedy je cieľom poskladať svoju rastlinku od stonky až po kvet, sa učíme aj postupnosti (serialite). Mohlo by sa zdať, že ide o nepatrnú súčasť, ale naopak. Ak sa napijete z pohára skôr, ako doň nalejete vodu, ostanete smädní. Ak zapíšeme výsledok skôr, ako si prečítame príklad, výsledok zrejme nebude správny (ak nemáme veštecké schopnosti). Nemalou pridanou hodnotou hry je aj vnímanie detailov, ktoré vytvárajú požadovaný celok.

Námety na ďalšie aktivity s hrou

ROZVOJ SLOVNEJ ZÁSOBY + SLUCHOVÁ IDENTIFIKÁCIA PRVEJ HLÁSKY: Počas toho, ako dieťa plní aktivitu z hry, musí vymenovať určitý počet slov (alebo čo najviac), ktoré začínajú na zvolené písmenko. Písmenká si zvolíme zo slova L-I-E-N-K-A. Ak to počas úlohy zvládnu aj bonusovú, získajú okrem časti rastlinky aj slovo lienka. Cieľom je nielen poskladať kvet pre lienku, ale aj celé slovo LIENKA. (slová môžeme obmieňať).

ROZVOJ ENVIROMENTÁLNEJ ROVINY: vyrobiť v prírode domček pre lienky (resp. domček pre hmyz).

Mgr. Svetlana Síthová, riaditeľka Súkromného centra pre deti a mládež Mirabilis, externý pedagóg KPG PF UKF

Vek: 5+

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Happy Magic - čarodejnice v kuchyni

  ODPORÚČAME

  veselá spoločenská hra

  Dostupnosť: Skladom

  30,95 € s DPH

 • Rondo vario

  AKCIA

  húseničky v pestrých farbách

  Dostupnosť: Skladom

  29,99 € s DPH

  33,50 € s DPH Zľava 3,51 €

 • Zvieratká na cestách

  ODPORÚČAME

  milá spoločenská hra pre deti od 3 rokov

  Dostupnosť: Momentálne vypredané

  26,95 € s DPH

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

bezpecny nakup

platba visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info