Panel používateľa

Top hračky pre deti do 3 rokov

Pridané: 20.10.2021 15:39:58 Počet zobrazení: 1604

20 Október 2021

Detské hranie sa počas prvých rokov života nie je len zábava a kratochvíľa. Je to objavovanie sveta, cesta do neznáma, dobrodružné prieskumné výpravy po detskej izbe. Preto je správny výber hračiek pre malé deti vo veku 1 až 3 roky kľúčový. Kvalitné hračky nasmerujú vývoj dieťaťa tým správnym smerom.

Top hračky pre deti do 3 rokov

Učenie je hra, hra je učenie

Aj moderátor amerického predškolského TV programu Mister Fred Rogers hovoril: „O hraní sa často hovorí, akoby bolo odpočinkom od vážneho učenia. No pre deti je hranie vážne učenie. Hranie je skutočnou prácou detstva." A hlavička 1- až 3-ročného dieťaťa je naozaj pracovitá.

Ako sme už spomínali v našom blogu, pozornosť detí je v rôznom stupni vývoja iná. Kým do jedného roka ich pozornosť vydrží pri jednej činnosti veľmi krátko, po dosiahnutí prvého roka sa detičky stávajú milými spoločníkmi pri krátkych a jednoduchých hrách. Udržia pozornosť pri zaujímavej činnosti, hoci to rodičov ešte stojí nejakú námahu.

      špirála na kočík zvuková kocka plyšová hračka

Aké hry a hračky sú pre najmenších zábavou a zároveň prínosom?

Okrem nárokov na pozornosť je potrebné brať do úvahy aj detskú motoriku. Rúčky dieťatka medzi 1 až 3 rokmi uvítajú väčšie, ľahké a na dotyk príjemné materiály. Po prvom roku sú vhodné hračky na rozvíjanie jemných motorických zručností, koordinácie oko-ruka, spoznávanie farieb a tvarov. Deti sa hrajú, zabávajú, a pritom si rozvíjajú priestorovú orientáciu a kritické myslenie.

         drevené puzzle obrysy zvierat magnetické stavebnica pre najmenších 

Prieskumníci a objavitelia

Do dvoch rokov zastupujú zoznam ideálnych hračiek najmä veľké kocky, skladačky, puzzle, formičky či vedierka.

prstové farby pre deti

Malí čitatelia si listujú v leporelách, umelci formujú hudobný sluch s jednoduchými hudobnými nástrojmi a maľujú prvé obrázky prstovými farbami alebo voskovkami.

hudobné nástroje pre deti drevený stolík s aktivitami

Do rúk ročných detí už patria aj prvé ergonomicky tvarované farbičky. Prieskumníci ťahajú za sebou drevené zvieratká, autíčka a vláčiky. Deti v tomto veku zároveň spoznávajú prvé tvary a farby. Napríklad drevený stolík s aktivitami zabaví dieťa na celé hodiny. Nezabúdajte, že detičky v tomto veku rady všetko ochutnajú, preto by všetky komponenty mali byť zdraviu neškodné a dostatočne veľké.

moje prvé tvorenie s voskovkami

V dvoch rokoch nastupuje súťaživosť

Po druhom roku života sa deti postupne učia tvoriť logické dvojice a začínajú pracovať na rozvoji orientácie v priestore. Učia sa skladať predmety podľa predlohy.

Od dvoch rokov je dieťatko pripravené na jednoduché spoločenské hry. Takáto aktivita mu prináša sociálnu interakciu a napomáha rozvíjať kognitívne a verbálne schopnosti. Malé deti v tomto veku zároveň objavujú radosť zo súťaženia a prípadnej výhry. Preto by v detskej izbe nemalo chýbať prvé domino a pexeso. Popri spájaní dielikov deti môžu pomenúvať na obrázkoch veci a ich vlastnosti.

puzzle tváričky  veľké puzzle pre deti

So škôlkou prichádza pozornosť

Deti od 3 rokov sú už skvelí „parťáci". Pozornosť pri hre by mali udržať 30 minút a zvládnu aj náročnejšie úlohy a hry s detailmi. Dieťa sa učí pracovať s modelovacou hmotou, navliekať predmety, pomenovať, čo chce nakresliť. Preto sú vhodnou voľbou hračky na rozvoj jemnejšej motoriky, maňušky a jednoduchšie logické hry.

baby modelovacia hmota baby modelovacia hmota

Detské hry sú plné informácií a poučenia. A bez ohľadu na vek budú večným zdrojom inšpirácie aj pre dospelých. Preto sa nikdy neprestaňte so svojimi deťmi hrať ani vy.

newsletter Vnímavé deti

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info