Panel používateľa

Hry pre lenivé jazýčky

Pridané: 31.7.2017 13:54:01 Počet zobrazení: 2507

31 Júl 2017

- odporúčajú slovenskí logopédi. Pre správny vývoj reči je dôležité u detí stimulovať rečový aparát. Aby deti správne vyslovovali všetky hlásky, mali by trénovať svoje jazyky, nacvičovať pohyby pier a správne prúdenie vzduchu. Tento „tréning“ býva pre mnohé deti trochu nudný, či už priamo v logopedických poradniach alebo pri nácviku s rodičmi. S hrami, ktoré ponúkame, je nude koniec!

Hry pre lenivé jazýčky

„Reč je prejavom precízne koordinovanej motoriky artikulačných orgánov. Z mnohých dôvodov sa môže stať, že vďaka oneskoreniu vo vývine, alebo patologickým mechanizmom v rámci oromotoriky, reč detí je menej zrozumiteľná pre okolie dieťaťa. Následne tak trénovanie oromototických pohybov, ako aj trénovanie správneho sania, prehĺtania, pohyblivosti orgánov ako jazyk a pery predstavujú jednu z mnohých aktivít logopedickej práce na ceste k správnej výslovnosti. Stimulácia a časté opakovanie tých istých cielených pohybov je žiadúce, na druhej strane sa môže stať pre deti zároveň veľmi nudnou súčasťou logopedickej terapie," hovorí Mgr. Svetlana Kapalková, PhD. z Inštitútu detskej reči.

MyotopiaVšetci máme záujem, aby bol tréning rečových a artikulačných orgánov pre deti lákavý. Vnímavé deti prinášajú súbor hier s názvom MYOTOPIA, ktorý vypracovali odborníci z oblasti špeciálnej pedagogiky a logopédie. Myotopia obsahuje 10 samostatných hier, ktoré je možné hrať individuálne, v pároch či kolektíve. Každá hra má samostatné balenie a samostatný popis. Hry obsahujú aktivity zamerané na orálno – motorický tréning a na tréning sania, sú pekne vizuálne spracované a pre deti lákavé. Okrem toho hry obsahujú rôzne predmety (žabky, autíčka, loptičky a iné), ktoré vyžadujú zapojenie jemnej motoriky (pohyb žabkami, chytanie rybiek, autíčok...).

Predkladaný súbor hier je vítanou možnosťou ako urobiť toto precvičovanie zábavnou a príťažlivou formou pre všetky deti. Hru určite uvítajú aj iní odborníci, ktorí chcú podporovať správnu výslovnosť detí takouto prípravnou hrovou formou," hovorí odborníčka.

Okrem hry Myotopia nájdete v našom obchode množstvo obrázkových kariet a pracovných zošitov, ktoré slúžia na rozšírenie slovnej zásoby a precvičovanie si slovných tvarov a vetných konštrukcií. Hry nájdu veľké uplatnenie v domácnostiach, škôlkach a centrách špeciálno-pedagogického poradenstva. Pozrite si našu ponuku hier na rozvoj reči.

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info