Panel používateľa

Myotopia

Myotopia

Hodnotenie produktu: 4.71/5 (58x)

Vaše hodnotenie:

VIDEO

10 hier na rozvoj reči a orálnej motoriky

109 € s DPH

Import kód: 763

Dostupnosť: Skladom

Značka: Schubi

" Predkladaný súbor hier je vítanou možnosťou ako urobiť precvičovanie artikulačných orgánov zábavnou a príťažlivou formou pre všetky deti. Hru určite uvítajú aj odborníci a rodičia, ktorí chcú podporovať správnu výslovnosť detí takouto prípravnou hrovou formou" - Mgr. Svetlana Kapalková, PhD., Súkromné centrum špeciálno-pedagogického poradenstva Inštitút detskej reči.

" Reč je prejavom precízne koordinovanej motoriky artikulačných orgánov. Z mnohých dôvodov sa môže stať, že vďaka oneskoreniu vo vývine, alebo patologickým mechanizmom v rámci oromotoriky, reč detí je menej zrozumiteľná pre okolie dieťaťa. Následne tak trénovanie oromototických pohybov, ako aj trénovanie správneho sania, prehĺtania, pohyblivosti orgánov ako jazyk a pery predstavujú jednu z mnohých aktivít logopedickej práce na ceste k správnej výslovnosti. Stimulácia a časté opakovanie tých istých cielených pohybov je žiadúce, na druhej strane sa môže stať pre deti zároveň veľmi nudnou súčasťou logopedickej terapie. Odporúčame súbor hier Myotopia ako zábavne podporiť správnu výslovnosť detí" - Súkromné centrum špeciálno-pedagogického poradenstva Inštitút detskej reči.

Zbierka 10 hier pre rozvoj reči a orálnej motoriky predstavuje komplexnú pomôcku pre každodenné využitie v jazykovej terapii. Veľká herná variabilita zaručuje, že hry sa nikdy nestanú nudnými...

Včielky, žaby, rybky a ďalšie zvieratá spolu s autíčkami zoznamujú deti so štandardnými cvičeniami na rozvoj orálnej motoriky a pomáhajú im kontrolovať tok vzduchu. Úlohou dieťaťa je prisať herné žetóny vťahovaním vzduchu do pľúc cez slamku a umiestniť ich na hracie plochy, alebo majú za úlohu premiestniť ľahké predmety ako sú loptičky z vlny, „včielky", guľôčky, autíčka, loptičky pre stolový tenis či plastové žabky na karty určené ma rozvoj orálnej motoriky fúkaním či iným spôsobom rozvíjajúcim jemnú motoriku. Ilustrácie na kartách podnecujú deti k realizácii jednotlivých úloh a pomáhajú im uvedomovať si pohyby jazyka, pier a lícnych svalov. Takto získajú základy pre nápravu artikulácie.
Cieľom všetkých hier je trénovať riadenie vzdušného toku, ako aj ďalšie základné zručnosti, medzi ktoré patria diferenciácia farieb, množstva a tvarov či koordinácia oko – ruka. Herná variabilita poskytuje odborníkovi možnosť zohľadňovať konkrétne potreby každého dieťaťa.
V návode sú činnosti na zdokonaľovanie orálnej motoriky očíslované a kategorizované podľa ikon. Hráči tak získajú rýchly prehľad, ktoré aktivity patria do jednotlivých hier. Herné príslušenstvo pre všetky hry sú zabalené v ďalších škatuliach alebo vreckách. Hry a herné príslušenstvo sú tak vždy prehľadné a rýchlo dostupné. Atraktívna a praktická veľká škatuľa plná hier predstavuje skutočný poklad pre každého logopéda.

Obsah: 5 hracích plôch, 4 kocky (1x s farebnými guľôčkami, 1x 1-6, 1x 1-3, 1x s geometrickými tvarmi), 5 sád žetónov (vrátane zameniteľných žetónov), 8 slamiek, 54 hracích kariet na orálnu motoriku, 1 kartónový medový plást, 1 akvárium, 2 plastové žabky, 13 veľkých žltých žetónov, 13 malých žltých žetónov, 1 malé plastové auto, malé loptičky z vlny, 1 loptička na stolový tenis, guľôčky, 2 udice, slamky.

Vek: 4+

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info