Panel používateľa

Zem na dlani. Alebo aj na pláži

Pridané: 7.6.2018 10:32:48 Počet zobrazení: 1788

07 Jún 2018

Vidieť našu planétu z výšky sa podarí len niekoľkým šťastlivcom na svete. No sníva o tom takmer každé dieťa – letieť do vesmíru raketou a vyskúšať si beztiažový stav. Stať sa astronautom.

Zem na dlani. Alebo aj na pláži

Krásu Zeme deťom niekedy aspoň priblíži pohľad z okienka lietadla počas cesty na prázdniny. Obrázky našej planéty a ani lety v lietadle im však nepovedia to najpodstatnejšie - že Zem je guľatá ako lopta.

Lopta je hračka, ktorá baví deti aj dospelých


Lopta je jedna z prvých hračiek, ktorú ponúkame deťom už od útleho veku. Kotúľanie a hádzanie lopty, behanie za ňou, kopanie do lopty, to všetko deťom robí veľkú radosť. Veľkí aj malí futbalisti, ale aj iní športovci, berú loptu do ruky takmer denne.

Na dovolenky často berieme nafukovacie balóny, ktoré nám často robia spoločnosť aj vo vode. Práve praktické balóny sú na neľahké balenie sa do kufrov ako stvorené. Na mieste ich stačí vybaliť, nafúknuť a ide sa na pláž.

balón

Nafúkni si Zem

Nielen cestovateľským nadšencom odporúčame nafukovacie glóbusy z našej ponuky. Tie najmenšie majú priemer 30 cm a pre deti do 6 rokov táto veľkosť úplne postačuje. Môžete si vybrať, či deti viac zaujmú namaľované zvieratká alebo veselé postavičky na jednotlivých kontinentoch zemegule, ktoré vystihujú tú ktorú krajinu.

Z „glóbusolopty" sa tak v momente stane aj vzdelávacia pomôcka. Kde žije panda, kde všade rastú palmy a kde sú pyramídy? Stačí len ukázať na krajinu a pozrieť si, kto tam žije a v čom je od tých ostatných odlišná.

nafukovací balón

Pre školákov je vhodný nafukovací glóbus s priemerom 50 cm, ktorý má viac geografických informácií s vyznačenými rovnobežkami a poludníkmi. Sú na ňom zobrazené štáty sveta so svojimi hlavnými mestami.

My sme najviac nadšení z pevného nafukovacieho glóbusu s priemerom 85 cm. Na tomto gigantickom balóne nájdete štáty, vlajky, hlavné mestá, oceány i moria. Takýto kúsok vie byť praktickou a nádhernou ozdobou napríklad aj izby teenagera.

glóbus v izbe

Kamkoľvek sa v lete s deťmi chystáte, určite si pozrite spolu miesto na mape a ešte lepšie, na glóbuse. Veď už aj malé deti predsa vedia, že Zem je guľatá :)

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info