Menu

Vianoční škriatkovia radia: Lastminute tipy na darčeky pre všetky dobré deti

Pridané 15.12.2022 17:00:00 Počet zobrazení 1580

Máte radi adrenalín a nakupovanie vianočných darčekov pre deti si nechávate na poslednú chvíľu? ;) Žiaden problém! Aj týždeň pre Vianocami vám naši škriatkovia vedia odporučiť originálne hry a hračky, ktoré pod stromčekom zahviezdia. Čítať ďalej sa oplatí aj tým, ktorí už majú vyložené nohy a vychutnávajú si vianočnú atmosféru. Tesne pre Vianocami nám totiž pribudlo pár naozaj horúcich noviniek, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Vianoční škriatkovia radia: Lastminute tipy na darčeky pre všetky dobré deti

Naše zásoby síce nie sú nekonečné, ale vieme, že všetky deti boli celý rok boli ukážkové a zaslúžia si nájsť pod stromčekom pekný darček. Preto sme naše sklady nafúkli na prasknutie a naplnili ch hračkami, ktoré majú medzi rodičmi aj deťmi najväčší úspech. Ktoré to sú?

Ligotavé darčeky pod ligotavý stromček

Trblietky a flitre k Vianociam akosi prirodzene patria... a prečo to ešte neznásobiť, veď sme sa na najkrajšie sviatky roku tešili celý rok! Kreatívne sady s flitrami sa u nás nikdy dlho neohrejú, preto sme si spravili poriadne zásoby vrátane krásnych nových motívov. Ani to však nestačilo a nová trblietavá várka práve dorazila. A pripravili sme si pre vás ešte jedno pravé lastminute vianočné prekvapenie! Do našich skladov dorazil aj veselý snehuliačik so žiarivým úsmevom, červenými palčiakmi a pásikavých šálikom, aby mu cestou k deťom nebola zima. Tak veľmi sa nám páči, že neviem, neviem, či si ich všetkých nenecháme... Alebo dáme prednosť nádhernému 3D medvedíkovi? Za pozornosť určite stoja aj 2 flitrové obrázky v 1

Napichovanie flitrov Snehuliak          Napichovanie flitrov Medvedík 3D


Zábavné farebné gombíky

Logico je darček, ktorý nesklame. Je to stálica overená časom, deťmi aj pedagógmi. Navyše, Logico rastie s deťmi, pretože modrý Primo rámik sprevádza deti už od 3 do cca 6 rokov a rámik Piccolo vzdeláva a zabáva školákov aj do veku 10 rokov. Tento edukačný systém je vhodný pre deti a dospelých aj so špeciálnymi potrebami. A nebojte sa, hoci slová ako edukácia a vzdelávací systém znejú veľmi vážne, s Logicom je super zábava. Potvrdia vám to milióny detí na celom svete. Máte už Logico rámiky doma? Tak iste viete, že nový súbor pod stromčekom je zárukou, že nevyberiete zlý darček.

Logico                 Práca s údajmi v tabuľkách - LOGICO Piccolo


Kamienky z ďaleka

Kamenné mozaiky patria medzi naše tohtoročné top novinky aj preto, že podobná kreatívna sada tu ešte nebola. Prírodný materiál (kamienky aj drevený rámik) poteší všetkých, ktorí si dávajú záležať na tom, aby boli hračky eko. Nádherné motívy od zvieratiek, dopravných prostriedkov, cez dinosaurov až po dospeláckejšie medailóny, potešia zase obdarované detičky. Mozaiky sa skladajú do dreveného rámika alebo sa zalievajú sadrou a všetko, čo na to budete potrebovať, nájdete v balení. Mozaika môže po zložení hrdo tvoriť dekoráciu v detskej izbe, či slúžiť ako podnos na super drinky.

Mozaika Pes      Mozaika Tyranosaurus


Nezničiteľné a kombinovateľné

Hračka, ktorá odolá času aj náruživým deťom a ktorá sa dá zároveň úžasne kombinovať takmer so všetkým, čo sa nachádza v detskej izbe? To sú stavebnice Grimm's. Drevené skladačky z masívu v rôznych tvaroch a veľkostiach prežijú doslova generácie. Farebné diely sú absolútne bezpečné, dokonca aj pre batoľatá, ktoré sa často pokúšajú všetko zaujímavé „ochutnať" :). Drevené skladačky Grimm's sú ideálnou voľbou pre hru bez pravidiel, ktorá je pre detský rozvoj veľmi dôležitá.

Dúhový lev              Skladačka - krajina


Drevené puzzle

Pri najúžasnejšom materiáli, z akého môžu byť vyrobené detské hry a hračky, ostávame. Napríklad aj vďaka týmto dreveným puzzle posuniete odkaz o ochrane životného prostredia svojmu dieťaťu. Naše woody puzzle sa tento rok rozrástli o nových členov. Deti si tak môžu poskladať členov zvieracej ríše, ktorí žijú na farme, v savane, v mori, v lesepolárnych oblastiach alebo nakuknú do sveta jednorožcov. Dieliky puzzle spolu vytvárajú obrázok veľkého zvieratka, nájdete však medzi nimi aj 12 samostatných figúrok, ktoré sa dajú umiestniť na malý stojanček.

Farma - drevené puzzle              Polárne zvieratá - drevené puzzle


Hľadáme a učíme sa

Ideálny darček pre najmenšie deti je ten, ktorý drobčekov zabaví, aj niečo priučí. Dnešným vianočným tipom sú hry zamerané na postreh, orientáciu v priestore, tvary a farby. S obľúbenou vychytávkou Hľadaj zvieratká v lese sa presuniete do lesa, kde je zábava v každom počasí. Nechajte deti poskladať scénu na obrázku a komentovať, ako usporadúvajú priestor a usmernite ich, ako správne používať predložky. Z lesa sa môžete presunúť do neďalekého rybníka, ktorý je plný farebných rybičiek. Treba ich len správne usporiadať podľa vzoru a farieb. Na oboch hrách je skvelé, že deti zamestnajú bez toho, aby nevyhnutne potrebovali vašu asistenciu.

Hľadaj zvieratká v lese                Hľadaj farebné rybky


Maľovanie prstami

Máte doma drobčeka, ktorý ešte nevie narábať s pastelkami, fixkami alebo štetcom? Pre malých umelcov neexistuje žiadna prekážka! Stačí namočiť pršteky do bezpečnej a ľahko zmývateľnej farby a hodina výtvarnej výchovy môže začať. Bojíte sa, že abstraktná maľba skončí na stene alebo koberci? Vypýtajte od Ježiška sadu s farbami na prsty už aj so zábavnými predlohami, ktoré dieťa dotvorí podľa vlastnej fantázie.

Maľovanie prstami     Maľovanie prstami

 

English is easy

Máte dvojjazyčnú domácnosť? Alebo len chcete, aby malo vaše dieťatko skvelú výbavu do života v podobe cudzích jazykov? Metódou madam Montessori sa deti naučia základné slovíčka z ríše zvierat úplne jednoducho. K hre ich prilákajú jednoduché pravidlá a krásne ilustrácie zvieratiek z rôznych oblastí sveta. Učiť deti angličtinu nebolo nikdy jednoduchšie. Hra je odporúčaná pre deti od 4 rokov, ale skvele poslúži aj v nižšom veku, kedy sa deti začínajú učiť zvieratká aj vo svojom rodnom jazyku.

Hravá angličtina, zvieratká - Montessori       Hravá angličtina, zvieratká - Montessori


Zábava s pieskom v zime?

Sviatočnú vianočnú náladu môžete podporiť aj tvorením a vyfarbovaním vlastných ozdôb, pozdravov a dekorácií. Ale nie len tak hocijako, farbami alebo farbičkami, ale ligotavým mramorom podrveným na jemný prášok ako piesok! Aktivity a maľovanie s farebným „pieskom" sú kombináciou zábavy, výtvarných činností, ale aj sústredenia a tréningu zručností. Zrniečka mramoru sa už nevedia dočkať, kedy skončia na 3D ozdobách alebo na obrázkoch v albumoch a budú žiariť do diaľky. Okrem úplne nových vianočných motívov je na výber také množstvo obrázkov, že vám vôbec nezávidíme, že si z nich musíte vybrať tie najkrajšie.

Vianočná dedinka - obrázky na maľovanie pieskom              Vianočný domček - obrázky na maľovanie pieskom


Zázračné maľovanie a čítanie

Neviete sa rozhodnúť, či má Ježiško kúpiť knižku alebo radšej niečo kreatívne? Škriatkovia mysleli aj na nerozhodných rodičov a spravili si zásobu knižiek, ktoré sa dajú zázračne vymaľovať čistou vodou. Nebojte sa, táto aktivita nie je na jedno použitie. Keď obrázky vyschnú a farby zmiznú, čo je za chvíľu, v maľovaní vodou môžu deti opäť pokračovať. Knižka však obsahuje aj veľa obrázkov na klasické vymaľovanie, neuveriteľné fakty, ako aj strany určené na rozvoj ilustrátorských zručností detí. Na vymaľovanie čakajú zvieratká na farme, v oceáne, mláďatkádinovia aj čarovná záhrada.

 Farma - zázračné maľovanie vodou


Maľovanie podľa čísel

Skúšali ste niekedy namaľovať koňa, psa či mačku? Ak máte talent ako my, od reálnej verzie to malo dosť ďaleko. Ale stačí poznať malý trik a deti aj dospelí vytvoria ozajstné umelecké dielo. Na začiatok budete potrebovať iba trochu vody. O ostatné sa postará predtlačená doska s číslami, akrylové farby a štetec. Maľovanie podľa čísel je veľmi obľúbená a upokojujúca aktivita. A aj návyková! Preto sme naše klasické motívy takto tesne pred Vianocami rozšírili o obrázok obľúbeného psíka mopslíkarozprávkové víly. Ale ani fanúšikovia zvierat neostanú sklamaní, psíky, mačky, konelesné aj arktické zvieratá sú opäť pripravené vyraziť svoju cestu k deťom pod stromček.

Maľovanie podľa čísel Mops                 Maľovanie podľa čísel Kone a mačka


Zábavné skladanie

Myslíte si, že puzzle je len pre deti? Omyl! Skladanie drobných dielikov dokáže osloviť aj teenagerov a dospelých. Treba len namixovať správny obrázok a špeciálnu ingredienciu - moment prekvapenia. Tieto puzzle totiž nie sú len také obyčajné. Úlohou riešiteľa nie je poskladať obrázok znázornený na škatuli. Zloženie konečného obrazu závisí od jeho predstavivosti. Na výber máte obrátené puzzle, kde skladáte, čo v určitej chvíli vidí niektorá z postáv ilustrácie, v „destiny" puzzle obrázok na škatuli znázorňuje scénu z minulosti a ten, kto skladá tieto originálne puzzle, si musí predstaviť, ako by situácia, postavy a prostredie vyzerali dnes. Puzzle „mystery" ukrývajú dej, ktorý sa odohrá v blízkej budúcnosti. V dnešnej uponáhľanej dobe, kde nám každú chvíľu robia spoločnosť obrazovky, sú navyše puzzle skvelým relaxom a duševnou potravou. Môžete nám veriť, vyskúšali sme to na vlastnej koži ;)

Obrátené puzzle - Rýchle sústo          Obrátené puzzle - Nezabudnuteľný deň!

Veríme, že naši vianoční škriatkovia vám dobre poradili a pod vianočným stromčekom nájdu deti to, po čom ich srdce túži. A na záver si dovolíme malé odporúčanie pre všetkých rodičov. Akúkoľvek hru či hračku si z nášho zoznamu vyberiete, spomeňte si, že najkrajšie darčeky nie sú z obchodu, ale zo srdca. Preto treba náš darček ešte zabaliť do lásky, objatia, pozornosti a porozumenia. Krásne Vianoce všetkým!

Vianočné vychytávky

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať