Panel používateľa

Tipy na hry, s ktorými sa dieťa zahrá s radosťou aj samé

Pridané: 27.7.2018 07:50:01 Počet zobrazení: 3464

27 Júl 2018

Kedy je na mieste očakávať, aby sa deti hrali samé? Aj o tom sa dočítate v našom dnešnom článku.

Tipy na hry, s ktorými sa dieťa zahrá s radosťou aj samé

Deti do dva a pol roka majú nedostatočnú trpezlivosť na to, aby sa hrali samostatne. Ich koncentrácia na jednu vec je ešte nedostatočne vyvinutá. Nejde samozrejme len o trpezlivosť, ale aj o bezpečnosť.

Do tohto obdobia deti neuvážene strkajú do úst veľa vecí, ktoré nie sú určené na jedenie, rady všeličím trieskajú o zem a môžu si tak rýchlo ublížiť.

Je správne podporovať u detí samostatnosť v hre?

Samozrejme, že áno! Je to spôsob, ako u detí rozvíjať ich celkovú samostatnosť a zdravé sebavedomie. Základnými predpokladmi na ich samostatnú hru je už spomínaná trpezlivosť a aj to, aby dieťa hre rozumelo.

Preto mu hru vždy dostatočne objasnite, prípadne sami ukážte, ako sa s ňou hrať.

S akými hrami sa teda dieťa zahrá aj samé?

Hry Schubitrix sú skvelými pomocníkmi na nácvik samostatnosti a aj trpezlivosti detí od 4 rokov. Sú založené na hľadaní a prikladaní správnych dielikov k sebe tak, aby na záver vznikol konkrétny obrazec. Hry deti dostatočne zaujmú a zároveň rozvíjajú aj ich logické myslenie.

schubitrixschubitrix

Už ste počuli o hre Logico? Modrý či zelený rámik, do ktorého sa vkladajú obrázkové karty s úlohami, je pre deti veľmi obľúbená hra. Výhodou tejto edukačnej hry je to, že náročnosť a variabilita kariet s úlohami je veľmi veľká. Je to jedna z hier, ktorá s dieťaťom porastie a platí pri nej, čo sa za mlada naučíš....

logicologico piccolo

A ak hovoríme o budovaní sebavedomia, Logico tento proces určite podporuje. Správnosť svojich odpovedí si totiž každé dieťa jednoducho skontroluje a radosť z dobrého výsledku sa bude zrkadliť aj v jeho veselých očkách.

Sledovanie farebných guľôčok po dráhe fascinuje všetky deti, je to ako keby sa samé spúšťali na tobogáne do vody. No postaviť taký svoj „malý tobogán", čiže dráhu pre guľôčky, zaberie nejaký ten čas. Obzvlášť vtedy, keď nedáme pred dieťa návod na stavanie. Hneď je motivované premýšľať nad tým, ako budovať dráhu od podložky až po posledný dielik. V skratke, k absolútnej dokonalosti.

hubelinohubelino

Hrať sa dá aj vonku

Lopta, ktorá je vždy na blízku. Aj takto by sa dala nazvať špeciálna lopta Twist, ktorá sa vždy vráti. Aj vtedy, keď nemá dieťa spoluhráča a nie je nablízku žiadny kamarát, ocino či starý otec. Na lopte je pripevnená hrubšia guma s nastaviteľným otvorom, ktorú si dieťa omotá okolo bruška. Keď kopne do lopty, tá sa vďaka gume vždy vráti späť. Dieťa sa s loptou Twist dosýta vybehá doma či vonku.

lopta

Dnes majú deti doma veľa hračiek a hier a predsa sa občas s ničím nechcú hrať. To sú slová množstva súčasných rodičov. Vyskúšajte niektorý náš tip, a možno budete milo prekvapení, že samostatnosť dieťaťa pri hre nie je až taká nedosiahnuteľná.

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

platba visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info