Panel používateľa

Šikovné ručičky – múdre hlavičky

Pridané: 14.11.2019 11:00:00 Počet zobrazení: 5103

14 November 2019

Manipulácia s drobnými predmetmi je základom tréningu jemnej motoriky detí. Dobre nám poslúžia napríklad korálky, ktoré môžu deti navliekať a triediť, rôzne stavebnice, ktoré deti skladajú aj rozoberajú, môžeme deťom ponúkať hry so šnúrkami a skrutkami...

Šikovné ručičky – múdre hlavičky

Obľúbeným a rokmi overeným spôsobom rozvoja motoriky a kreativity sú aj mozaiky. Deti ich majú v obľube a nemali by chýbať vo hračkárskej výbave žiadneho dieťaťa. 

V závislosti od toho, aký typ mozaiky dieťaťu vyberieme, môžeme dosahovať rozličné vývojové ciele. Okrem spomínanej jemnej motoriky dieťa spoznáva farby a tvary, trénuje svoju sústredenosť a tiež orientáciu v priestore. Takýmito aktivitami deti získavajú cenné základy, na ktorých môžu ďalej stavať.

Mozaika – umenie a jemná motorika

Mozaika je obraz, ktorý je zložený z drobných dielikov, obyčajne rôznych farieb ale aj tvarov. Je to starodávna umelecká technika a tá „požičala názov" skladačkám pre deti. Pri nej deti nielen manipulujú s drobnými časťami, ale aj cibria svoj estetický cit a zmysel pre umenie.

Medzi naše najobľúbenejšie mozaiky patrí mozaika rybka , ktorej "hríbiky" sú z dreva a majú kráse pestré farby. Deti podľa farieb vkladajú hríbiky do obrázkových predlôh a sústredene pri nej strávia dlhý čas. S touto mozaikou sa zabavia deti od troch rokov.

mozaika pre deti

Praktická je naša novinka medzi mozaikami, ktorá je vložená do milého kufríka. Táto "cestovná" mozaika je tiež plná "hríbikov", sú však o niečo menšie, preto sú vhodnejšie skôr pre deti od 4 rokov. Tie sa s ňou naozaj vybláznia, lebo v kufríku nájdu skoro 700 farebných hríbikov a až 10 predlôh - farebných obrázkov. 

učím sa s mozaikou

 

 

Učíme sa farby

Pre deti od 2 rokov je vhodné skladať mozaiky, ktoré majú väčšie dieliky a obrázky v nej sú jasne nakreslené. Dieťa prikladá farebné dieliky na voľné miesta v rovnakej farbe. Hry pre menšie deti obsahujú najmä základné farby.

     mozaika zvieratká mozaika

Učíme sa tvary

Mozaiky môžu byť plné nielen farieb, ale aj tvarov. Takéto mozaiky sú vhodné pre staršie deti, ktoré už majú vo farbách jasno a môžu sa zamerať na identifikáciu tvarov. Zvládajú ich deti približne od troch rokov.

                                                     mozaika 

Milované magnety

Magnetizmus okrem rôznych dielikov priťahuje aj deti a hra s magnetmi patrí v predškolskom veku medzi najobľúbenejšie. Mozaika v spojení s magnetmi znamená zaručený úspech medzi skladačkami pre deti. Magnetické mozaiky, kde deti voľne tvoria, dávajú priestor fantázii. Takéto stavebnice sú najvhodnejšie pre deti od 4 rokov.

       magnetická mozaika magnetické formy a tvary

Mozaika sveta okolo nás

Najkreatívnejšie detičky môžu od predlôh prejsť k skladaniu vlastných mozaiok, čo môže byť skvelým základom pre budúce kreatívne činnosti.

Nech už vyberiete akúkoľvek mozaiku z našej ponuky, neurobíte chybu. Ak sa neviete rozhodnúť medzi mozaikami vhodnými pre vaše dieťa, nechajte ho vybrať si ju samé – o to väčšiu radosť bude mať z jej neskoršieho skladania.

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info