Šikovné ručičky – múdre hlavičky

Pridané: 22.3.2018 18:21:20 Počet zobrazení: 1506

22 Marec 2018

Manipulácia s drobnými predmetmi je základom tréningu jemnej motoriky detí. Dobre nám poslúžia napríklad korálky, ktoré môžu deti navliekať a triediť, rôzne stavebnice, ktoré deti skladajú aj rozoberajú, môžeme deťom ponúkať hry so šnúrkami a skrutkami...

Šikovné ručičky – múdre hlavičky

Obľúbeným a rokmi overeným spôsobom rozvoja motoriky a kreativity sú aj mozaiky.

Mozaika – umenie a jemná motorika

Mozaika je obraz, ktorý je zložený z drobných dielikov, obyčajne rôznych farieb ale aj tvarov. Je to starodávna umelecká technika a tá „požičala názov" skladačkám pre deti. Pri nej deti nielen manipulujú s drobnými časťami, ale aj cibria svoj estetický cit a zmysel pre umenie.

mozaika pre deti

Učíme sa farby

Pre deti od 2 rokov je vhodné skladať mozaiky, ktoré majú väčšie dieliky a obrázky v nej sú jasne nakreslené. Dieťa prikladá farebné dieliky na voľné miesta v rovnakej farbe. Hry pre menšie deti obsahujú najmä základné farby.

              mozaika mozaika

Učíme sa tvary

Mozaiky môžu byť plné nielen farieb, ale aj tvarov. Takéto mozaiky sú vhodné pre staršie deti, ktoré už majú vo farbách jasno a môžu sa zamerať na identifikáciu tvarov. Zvládajú ich deti približne od troch rokov.

                 mozaika magnety

Milované magnety

Magnetizmus okrem rôznych dielikov priťahuje aj deti a hra s magnetmi patrí v predškolskom veku medzi najobľúbenejšie. Mozaika v spojení s magnetmi znamená zaručený úspech medzi skladačkami pre deti. Magnetické mozaiky, kde deti voľne tvoria, dávajú priestor fantázii. Takéto stavebnice sú najvhodnejšie pre deti od 4 rokov.

       magnetická mozaikamagnetická mozaika

Mozaika sveta okolo nás

Najkreatívnejšie detičky môžu od predlôh prejsť k skladaniu vlastných mozaiok, čo môže byť skvelým základom pre budúce kreatívne činnosti.

Nech už vyberiete akúkoľvek mozaiku z našej ponuky, neurobíte chybu. Ak sa neviete rozhodnúť medzi mozaikami vhodnými pre vaše dieťa, nechajte ho vybrať si ju samé – o to väčšiu radosť bude mať z jej neskoršieho skladania.

MOZAIKY V NAŠOM OBCHODE

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

bezpecny nakup

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info