Panel používateľa

Nie každá stolička má štyri nohy

Pridané: 17.5.2018 13:34:14 Počet zobrazení: 1355

17 Máj 2018

Všetky deti učíme chodiť a rovno kráčať. Čo tak ich naučiť správne sedieť? V dnešnej „modernej“ dobe je to priam nevyhnutnosť...

Nie každá stolička má štyri nohy

Najmä školopovinné deti strávia pri písaní a kreslení veľa času. Domáce úlohy si vyžadujú svoj čas, ale najmä vlastný „pracovný" kútik. Veľký stôl a správna stolička sú jeho základom.

Keď sedieť musíme

Počas dní v škôlke sa deti veľa hýbu, naháňajú a šantia. Všetko sa zmení nástupom do školy. Tam sú „nútené" presedieť niekoľko hodín, samozrejme s prestávkami. Je to pre ich telo veľká zmena.

Na začiatku každého školského roka musia deti najskôr zvládnuť upokojiť svoju telesnú aktivitu. Každé dieťa to zvláda vlastným tempom, všetky však majú niečo spoločné. Na stoličkách by sa mali snažiť sedieť čo najrovnejšie. A to je niekedy náročnejšie, ako by sa na prvý pohľad zdalo.

Správna stolička, zdravý chrbát

Je to presne tak. Typ stoličky veľmi vplýva na to, akým spôsobom deti, aj dospelí, držia svoje chrbtové svaly v správnej polohe. Čo tak zaobstarať dieťaťu stoličku, ktorá ho na zlé držanie tela upozorní? Nedávno sme objavili čaro stoličiek značky TILO. Tieto špeciálne stoličky posilňujú svaly chrbtového svalstva.

stoličky tilo

Prečo stolička TILO?

Táto výnimočná stolička umožňuje voľný, ale pritom kontrolovaný pohyb tela, najmä jeho chrbtovej časti. Stimuluje k rovnému držaniu chrbta miernym napätím jeho svalov. Zaoblené ukončenie stoličky upozorní na chybné držanie tela a nabáda dieťa či dospelého k jeho koordinácii.

stolicka pre deti tilo

Stoličky TILO sú ergonomicky tvarované a sú veľmi ľahké aj napriek svojmu pevnému a odolnému materiálu. Oblá spodná strana stoličky sa na povrchu nešmýka a umožňuje dieťaťu bezpečne sa otáčať, nakláňať a trénovať aj stabilitu.

Pohyb na prvom mieste

A táto pravda dnes platí ešte oveľa viac. Každodenné dlhé sedenie v škole, v práci, ale často aj doma pri počítači či pri mobile, spôsobuje nenávratné zmeny nielen na našom tele. Preto hľadajme spôsoby, ako rozhýbať naše telo čo najviac.

A keď už si znova sadneme, tak na tú správnu stoličku :)

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info