Panel používateľa

Motivačné hry pre jednoduchý nástup do školy

Pridané: 2.9.2020 16:33:48 Počet zobrazení: 851

02 September 2020

Prvé bezstarostné dni v škole môžu vystriedať také, ktoré znamenajú obavy z úspechu či zmeny prostredia u prvákov. Začiatky nie sú u všetkých detí jednoduché. Pozrite si s nami edukačné hry, ktoré môžu aj vaše deti motivovať k učeniu a objavovaniu nových informácií.

Motivačné hry pre jednoduchý nástup do školy

Medzi základné znalosti malých školákov patria počítanie, čítanie a písanie. Na podporu matematických začiatkov určite odporúčame Logico Piccolo. Priraďovanie farebných guľôčok na správne miesta deti pochopia rýchlo a počítanie s Logico vnímajú viac ako zábavnú aktivitu. Najlepšie na Logico je to, že svoje odpovede si vedia skontrolovať samé.

 

 

 logico piccolo


Logico Piccolo má v ponuke úlohy aj zo slovenčiny, prvouky, prírodovedy a iných oblastí. Stačí vám doma len jedna zelená tabuľka s guľôčkami a máte pomôcku hneď na niekoľko predmetov.

Logico Matematika   Logico Slovenčina   Logico Prvouka

Svet matematiky deti objavia aj so stavebnicou Hubelino. Je veľmi podobná známym dielikom Lego, a tak s ňou školáci budú s obľubou manipulovať a popri tom si upevňovať základy počítania. Tento tip je vhodný najmä pre predškolákov a prváčikov.

           hubelino počítanie   hubelino sčítanie a odčítanie

Vzdelávacie hry radu Schubitrix nájdete len u nás. Objavili sme ich priamo medzi učiteľmi v zahraničí a jeho variabilita nás očarila. Toto trojuholníkové „domino" hravo zabaví a pritom naučí deti počítať, premieňať jednotky, zlomky, desatinné čísla, orientovať sa v čase či porozumieť cudzím jazykom. Vyskúšajte niektorú z týchto hier a sami uvidíte, že zaujme aj vášho školáka či školáčku.

Schubitrix

                    schubitrix angličtina  schubitrix počítanie

 

V prvej triede sa deti zoznamujú s abecedou a v druhej zdokonaľujú svoje čitateľské zručnosti. Nie každému to ide po prázdninovej pauze hladko a niekedy sa deti trápia pri čitateľských omyloch. Preklenúť toto obdobie im pomôže hrdinka knihy Magdaléna, ktorá našla cestu, ako zvládnuť neľahké čitateľské začiatky.

Magdaléna a psík z knižnice


Ak už máte doma čitateľa či čitateľku, ktorí si nevedia nájsť tú správnu knižku na čítanie, skúste im ponúknuť čítanie v podobe hier, osemsmeroviek a tajničiek. Takto zdokonalia svoje čítanie a zároveň sa dozvedia nové informácie napríklad zo života zvierat.

Zvieratá okolo nás


Deň v škole a po nej plynie trochu inak ako v škôlke. Deti si musia naraz všímať ako plynie čas počas vyučovania a ako s ním hospodáriť, keď utekajú na obed či krúžok. Porozumieť tejto veličine pomôže hra miniLÜK.


Želáme vám, aby bol začiatok školského roka plný pozitívnej nálady a aby najmä vaši školáci prežili tieto dni bez zbytočných obáv. Možno k tomu prispejú aj niektoré naše vzdelávacie hry. A ak by ste predsa len mali obavy z toho, že sa vaše dieťa trápi obavami z neúspechu či zlyhania, zvážte náš online webinár so známou detskou psychologičkou Mrg. Máriou Tóthovou Šimčákovou. Tá už vie, ako pomôcť dieťaťu uspieť... 

ako pomôcť dieťaťu uspieť

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

bezpecny nakup

platba visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info