Panel používateľa

Magdalénka a psík z knižnice - motivačná kniha pre deti

Pridané: 11.9.2017 09:43:23 Počet zobrazení: 2317

11 September 2017

V dnešnej dobe sa veľmi často skloňuje výraz „individuálny prístup“. Je to niečo, čomu sa u nás ešte pred pár desaťročiami veľká pozornosť nevenovala, rovnakosť bola samozrejmosťou. Našťastie, v súčasnosti je princíp podpory individuálnosti už súčasťou každodenného života, aj keď akceptovať inakosť sa mnohí denne učíme.

Magdalénka a psík z knižnice - motivačná kniha pre deti

Rodičia a učitelia zohrávajú na tejto ceste dôležitú úlohu. Deťom už od raného veku vysvetľujú, že aj dieťatko, ktoré nosí okuliare, má inú farbu pleti alebo nevie ešte povedať "r"..., vie byť dobrý kamarát či kamarátka. Učiteľom sú denne zverené deti, ktorých odlišnosť je viac či menej zrejmá. Každé dieťa v triede má talent na niečo iné, niektoré číta už pri zápise, inému to nejde ani po pol roku tvrdej práce a poctivej domácej prípravy. Učiť deti v triede vzájomnej tolerancii je niekedy veľmi ťažké, ale je to nesmierne dôležité.

Magdaléna a psík z knižnice

V tieto dni prichádza vydavateľstvo Pro Solutions s novým titulom Magdaléna a psík z knižnice. Nádherne ilustrovaná kniha rozpráva príbeh o Magdaléne, ktorej čítanie nešlo tak ľahko a rýchlo ako jej spolužiakom v triede. Aj ona túžila po hviezdičke od učiteľky za pekné čítanie, a hoci ju ona povzbudzovala, nebolo jej čítanie dostatočne dobré. Ako nakoniec Magdalénka prekonala prekážku a získala vytúžené ocenenie, to sa dočítajú deti v príbehu.

Magdaléna a psík z knižnice

Kniha je vhodná na kolektívne čítanie v triede práve na podporu „inakosti" u detí. Deti sa zároveň naučia, že každá snaha raz prinesie vytúženú odmenu a že sa nesmieme vzdávať pri prvých neúspechoch.

Nám sa kniha veľmi páči, lebo predstavuje v rukách rodičov a učiteľov silný motivačný nástroj pre deti.

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info