Panel používateľa

Hry pre kamarátov, pri ktorých rodičia nebudú chýbať

Pridané: 20.7.2018 11:01:29 Počet zobrazení: 2292

20 Júl 2018

Naposledy sme si hovorili o zábavných aktivitách detí a rodičov. Je však pochopiteľné, že v lete sa deti chcú zahrať aj so svojimi kamarátmi. No keďže občas samé nevedia, čím by sa najradšej zabavili, je super, keď ich rodič aspoň nasmeruje. Tieto tipy vám v tom pomôžu.

Hry pre kamarátov, pri ktorých rodičia nebudú chýbať

Namaľuj si tričko

To je nápad! Unikátne tričko s vlastným návrhom je určite niečo, čo deti nadchne. Stačí kúpiť obyčajné biele tričko, zobrať farebné fixky na textil a malé módne návrhárky sa môžu realizovať. Tričko si však radi pomaľujú aj chlapci, veď kto by sa rád nepochválil vlastným výtvorom?

fixky na textil fixky  carioca na textil

 

Ilustračné foto, zdroj: http://barvinekafialkaa.blogspot.com

Niečo na upokojenie

Hitom relaxačných aktivít sú omaľovánky so vzormi mandál. Deti však abstraktné obrazce nezvyknú veľmi zaujať. Máme preto pre ne aktivitu, ktorej sa môžu venovať kedykoľvek počas roka.

 

mandala z pupav

MandaLogi je systém na vytváranie vzorov z rozličných materiálov, ako sú kamienky, koráliky, gombíky, mušle, a najmä prírodniny (kvietky, lístky, plody stromov...). Na začiatku si môžu deti materiál v prírode nazbierať samé.

mandala z prirodnin

Najskôr si pripravia prázdnu formu MandaLogi a vyznačia základné obrysy mandaly. Formu stačí naplniť mokrým či suchým pieskom alebo iným materiálom, na ktorý deti vkladajú pripravené drobné predmety. Aktuálna dovolenková mandala môže byť plná vlastnoručne vyzbieraných mušlí. Uplatnia sa dokonca aj drobné farebné zvieratká... 

                                     mandala zvieratka musle a mandala

Vykúzliť sa dajú rozličné pestré vzory, k dispozícii sú srdiečka či hviezdy, ktoré jednoducho nahradia červené kruhy mandaly. MandaLogi môže tvoriť nejaký čas aj peknú dekoráciu, ktorú je možné kedykoľvek počas roka vymeniť. MandaLogi originálne doplní aj vašu vianočnú či veľkonočnú výzdobu, na ktorú budú deti hrdé.

                                      srdiečka na mandalu vianočná mandala

Zbierajte plastové vrchnáky

Aj obyčajné plastové vrchnáky z nápojov (minerálky, džúsy, mlieko) môžu poskytnúť výbornú inšpiráciu na dovolenkovú aktivitu s kamarátmi. Z nich je totiž možné vykúzliť rozličné výtvory a sú základným prvkom dostupnej stavebnice.

 

clip it

 

Vrchnáky z nápojov sa spájajú špeciálnymi klipmi Clip it, ktoré je možné opakovane používať. Jednoducho sa nasúvajú na spodnú stranu vrchnákov. Deti si môžu vytvoriť rôzne zvieratká, objekty či symboly. Pomocou 3D Clip it je možné navrhovať aj 3D modely, deti vedia byť veľmi kreatívne.

                 robot clip it clip it

Nechajte deti a ich kamarátov, aby sa inšpirovali týmito predlohami a vy sa venujte sebe. Myslíme si, že na chvíľku vás potrebovať nebudú.

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

bezpecny nakup

platba visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info