Panel používateľa

Hra BambinoLÜK v škôlke

Pridané: 30.1.2018 12:30:25 Počet zobrazení: 1364

30 Január 2018

Čo povedala o vzdelávacej hre BambinoLÜK učiteľka? Každá učiteľka materskej školy ponúka deťom množstvo hračiek, hier a pomôcok s cieľom naučiť deti čo najviac. „Niekedy je ťažké vybrať si ten správny podnet pre učenie detí, pretože trh je plný rôznorodej ponuky,“ hovorí učiteľka PaedDr. Eva Sobinkovičová zo škôlky v Nižnom Klátove.

Hra BambinoLÜK v škôlke

„V našej materskej škole radi pracujeme s bambinoLÜK. Už deti vo veku dva až tri roky sú dostatočne zvedavé a pripravené na vzdelávacie aktivity s touto didaktickou pomôckou. Stačí, keď položím pred seba žlté dieliky a už je okolo mňa kopa drobcov."

bambinoLUK v skolke

„Okrem samotných žltých dielikov deti zakaždým zaujmú aj knižočky s úlohami. Sú prekrásne ilustrované, farebné, obrázky primerane veľké. Deti si knižky často listujú len tak, bez riešenia úloh. Všetky knižky majú označenie, pre aký vek sú určené. Obsahujú množstvo rôznorodých úloh a to mi umožňuje dávať deťom riešiť úlohy podľa šikovnosti toho-ktorého dieťatka. Pre tých najmenších vyberám najmä úlohy, ktoré sú charakteristické vyhľadávaním rovnakých obrázkov, hľadaním protikladov či určovaním rozdielu vo veľkých detailoch.

bambinoluk v skolke

Staršie deti sa môžu sústrediť na ťažšie úlohy typu seriality deja, vyhľadávanie malých detailov a rozdielov, určovanie počtu, orientáciu v rovine a pod.
V závere hry si deti kontrolujú správnosť svojho riešenia. Malé deti potrebujú pomoc dospelého, pre ne však nie je dôležitý výsledok, ale samotná hra. Staršie deti majú radosť z dobre vyriešených úloh. To poznajú podľa jednofarebnosti guľôčok na zadnej strany žltých štvorčekov. Ak vyriešená úloha nebola správna, polovice niektorých guľôčok nie sú farebne rovnaké. To nabáda deti k oprave.

Vzdelávací systém bambinoLÜK je svojím obsahom tak flexibilný, že je využiteľný takmer pri každej téme, ktorej sa deti v škôlke venujú. Odporúčam ju každej materskej škole či rodine, lebo hra rozvíja kognitívny a mentálny potenciál každého dieťaťa a hlavne je využiteľná a efektívna už pre deti od 2 rokov.

Pozrite si ponuku vzdelávacích zošitov bambinoLÜK.

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

platba visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info