Panel používateľa

Budovanie lásky k fyzike a geometrii u batoliat

Pridané: 9.1.2020 15:08:00 Počet zobrazení: 1350

09 Január 2020

Možno si to neuvedomujeme, ale fyzika je všade vôkol nás. Už len tým, že teraz sedíte na stoličke, ste Zemou priťahovaní. Aha, priťahovaní! Čo nás k Zemi ťahá? Je to magnetické pole našej planéty. Magnetická sila rôznej veľkosti a rôzneho náboja sa nachádza prakticky všade okolo nás, no my dospelí sa už nad tým nezamýšľame a berieme to ako samozrejmú vec.

Budovanie lásky k fyzike a geometrii u batoliat

V škole nás naučili, že kladný a záporný náboj sa k sebe priťahujú. Naše deti sa to môžu dozvedieť oveľa skôr. Nepotrebujú ešte poznať žiadne vzorce ani merať silu magnetického poľa. Stačí im k tomu správna hra a malá chvíľka pozornosti.

Magnetické dobrodružstvo s Grippies

Deti priamo počas hry so stavebnicou Grippies získajú praktickú vedomosť, ako sa dva magnety s rovnakou alebo rôznou polaritou k sebe správajú. Hrou dokážu magnetickú silu spájaním ďalších dielikov zväčšovať alebo dielikmi s rovnakou polaritou silu zrušiť.

Hra sa stáva veľkým dobrodružstvom objavovania fyzikálnych javov magnetizmu a zároveň podporou tvorivosti a fantázie. Pestré farby lákajú detskú pozornosť a stavebnicu Grippies vďaka jej veľkým tvarom vedia s ľahkosťou uchopiť do svojich ručičiek.

Magnetická stavebnica Grippies

Keďže stavebnica má štyri rôzne povrchy, stimulujú sa aj hmatové receptory a spájaním jednotlivých častí k sebe sa zdokonaľuje jemná motorika. Dieťa navyše získava prvé staviteľské schopnosti a zdokonaľuje svoje priestorové myslenie.

Stavebnica Grippies pre malých, ale aj pre tých väčších

Hoci je stavebnica Grippies určená pre deti od 18 mesiacov, vďaka svojej rôznosti tvarov od jednoduchých po zložitejšie, zaujme aj staršie deti.

Magnetická stavebnica Grippies

Pri stavaní 2D či 3D objektov si dieťa získa aj prvú skúsenosť s lomom svetla vďaka farebným okienkam, ktoré obsahuje sada stavebníc Grippies. Nezáleží, či pôjde o prirodzené slnečné svetlo, či večer o svetlo z baterky, stavebné dobrodružstvá deti ešte viac podnieti ich fantáziu a vôľu skúšať a hľadať nové spôsoby, ako pospájať dieliky stavebnice.

Magnetická stavebnica Grippies

V čom sú stavebnice Grippies iné?

Stavebnica Grippies ponúka deťom nikdy nekončiacu zábavu vďaka svojej variabilite. Bezpečnosť je zaručená vďaka špeciálnej ABS plastovej povrchovej úprave a dostatočnej veľkosti dielikov stavebnice. Je to jednoducho dokonalá stavebnica pre neobmedzené objavné dobrodružstvá vo forme učenia sa hrou. Pekné balenie s uzatvárateľným vekom a praktickým uškom zabezpečí v detskej izbe poriadok po každej hre. A aj vďaka tejto stavebnici bude mať vaše dieťa v školskom roku pozitívny vzťah k fyzike a chuť objavovať nepoznané.

Vydajte sa na cestu magnetického dobrodružstva spolu s vašimi deťmi do krajiny stavebnice Grippies.

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info