Panel používateľa

Aká kniha je najvhodnejšia pre deti do 12 mesiacov?

Pridané: 3.10.2017 08:44:46 Počet zobrazení: 2476

03 Október 2017

Dieťa začína prejavovať záujem o knihy zvyčajne okolo 6. mesiaca. Kniha pre neho však nepredstavuje zdroj informácii ale hračku, ktorú môže žuť, hádzať o zem, búchať ňou, trhať a krčiť, dotýkať sa jej, alebo len tak pozerať na ňu. Ide o prvé zoznamovanie sa s knihou, preto je dobré, ak ho pri tomto zoznamovaní sprevádza dospelý. Spoločne tak môžete otvárať a zatvárať knihu, používať ju ako bežnú hračku, dotýkať sa obrázkov a pomenúvať ich.

Aká kniha je najvhodnejšia pre deti do 12 mesiacov?

V tomto období sú najvhodnejšie leporelá, ktoré môžu byť z rôzneho, no pre dieťa bezpečného materiálu. Obrázky by mali byť veľké, ktoré zobrazujú známe objekty, text ešte nie je podstatný. Pre deti v tomto období sú zvlášť príťažlivé knižočky ktoré vydávajú zvuky, napr. zvuky zvierat, dopravných prostriedkov, alebo len tak šuštia či pískajú.

Textilné knihy SlniečkoMedvedíkOvečka sú spracované z bezpečného materiálu, ktorý je možné kedykoľvek oprať. Dieťa môže s knižkami bezpečne samostatne manipulovať. Obsahujú veselé, pútavé obrázky doplnené šušťavými zvukmi alebo hrkálkou. Textilnú knihu Traktor možno rozdeliť na viacero častí a zavesiť do postieľky či kočiarika.

textilná kniha Medvedíktextilná kniha medvedík textilná kniha Ovečka
textilná kniha Slniečkotextilná knihatextilná kniha Traktor

Staršie deti (od 8 do 12 mesiacov) už si dokážu samostatne prezerať obrázky. Začínajú zámerne komunikovať a používajú pri tom množstvo gest. Preto sú najvhodnejšie tzv. interaktívne knihy, ktoré umožňujú pri čítaní využiť škálu rôznych pohybov. Stále sú veľmi dobre leporelá, najmä tie na cibrenie hmatu s rôznymi povrchmi. Zaujímavé sú okienkové knihy, kedy sa pri vytiahnutí časti knižky objaví obrázok. Dieťa spolu s dospelým rado obracia stránky knihy a prezerá si za slovnej asistencie jej obrázky. Rado opisuje obrázky gestami, pantomímou a zvukmi.

Veselú knižku Čľup, čľup si dieťatko môže so sebou zobrať aj do kúpeľa a pohrať sa s ňou vo vode. V styku s vodou obrázky kačičky, morského koníka, delfína a iných vodných živočíchov začnú meniť farbu, čo prinesie dieťatku prekvapenie a zábavu.

           kniha do vody     knizka do vody

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info