NTC Čísla

NTC Čísla

Hodnotenie produktu: 5/5 (5x)

Vaše hodnotenie:

AKCIA

Špeciálna hra na princípe NTC vzdelávacieho systému

5,10 € s DPH

8,90 € s DPH Zľava 3,80 €

Import kód: 207

Dostupnosť: Skladom

Vzdelávací systém NTC vychádza z výskumov odborníkov z pedagogiky, medicíny, psychológie a špeciálnej pedagogiky s cieľom zlepšiť intelektuálne schopnosti a funkčnú vedomosť detí.

Autor programu Dr. Ranko Rajovic spolupracuje v oblasti vzdelávania detí s UNICEF a je členom Rady riaditeľov svetovej MENSY a Výboru pre nadané deti organizácie MENSA.

Cieľom NTC programu je priniesť dieťaťu správnu stimuláciu v období, keď si intenzívne vytvára schémy a vzorce rozmýšľania a vlastné názory. NTC hry sú vyvinuté tak, aby sa deti ľahko naučili veľké množstvo symbolov a následne spoznali obrazce reprezentujúce jednotlivé krajiny. 

Hra NTC Čísla sa skladá z 9 symbolov rozdelených na 2 časti. Úlohou je spojiť 2 časti každého symbolu podľa správnosti. Jedna časť zobrazuje číslo od 1 do 9 a zároveň zástavu krajiny, druhá znázorňuje obrazec s motívom typickým pre danú krajinu. Skladačka zoznamuje dieťa s numerickým radom a podporuje záujem o kvantitatívne vnímanie okolia.

Drevený podklad navyše zobrazuje polohu, tvar a veľkosť každej krajiny na jej kontinente. Dieťa tak získa informáciu o reálnych rozmeroch každej krajiny. Cieľom je rozvíraj schopnosť rozpoznávať, skladať časti do celku, pomenovať krajinu znázornenú zástavou na obrazci, rozlišovať farby na zástave a podobne. Každý deň dieťaťu postupne ukazujeme aj ďalšie zástavy.

 Len čo dieťa ovláda prvé symboly, pýtajte sa ho, ktoré zástavy majú napríklad modrú farbu – cieľom je schopnosť vytvárať skupiny na základe podobností (klasifikácia), triediť ich podľa veľkosti, popísať asociáciu k určitej krajine alebo popísať niektorú zástavu. Keď dieťa zvláda aj tieto úlohy a dokáže odpovedať na množstvo otázok bez väčších ťažkostí, pýtajte sa podobné otázky napríklad počas prechádzky alebo na výlete. Dieťa vtedy nemá k dispozícii žiadnu pomôcku a odpovede k otázkam si je nútené vizualizovať.

Rozmer: 30 x 22 cm
Odporúčaný vek: od 3 rokov

Vek: 3+

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

  • Počítame na farme

    ODPORÚČAME

    6 domčekov, 21 farebných zvierat

    Dostupnosť: Skladom

    46,99 € s DPH

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

bezpecny nakup

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info