Panel používateľa

Hexatrix Spoločnosť a kultúra

Hexatrix Spoločnosť a kultúra

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

HEXATRIX, to sú 4 hry v 1!

18,90 € s DPH

Import kód: 252

Dostupnosť: Momentálne vypredané

Značka: Schubi

Hry môžu hrať deti i dospelí, spolu alebo proti sebe... Cieľom je priradiť trojuholníky s s rôznymi motívmi k základnému hraciemu poľu a postupne priraďovať obrazové motívy na ďalších trojuholníkoch. Na záver hry vznikne šesťuholník, v ktorom sú všetky obrazové motívy na trojuholníkoch významovo prepojené.

V hrách HEXATRIX nie je cieľom byť víťazom. Dôležité je spoznávanie, hravé učenie a objavovanie. Prostredníctvom tematických obrazcov dieťa získava komplexné informácie z konkrétnej vzdelávacej oblasti a rozvíja svoju koncentráciu, schopnosť vnímať a kombinovať. Hry taktiež podporujú rozvoj slovnej zásoby a komunikácie.

Balenie obsahuje 4 hry, 2 základné (stredové) hracie polia, 2 x 18 trojuholníkov (na každej strane trojuholníka sú obrazové motívy pre 1 hru) a návod na hru. Hry sú vhodné pre deti v predškolskom aj školskom veku.

Hra 1: Tváre
Hra 2: Povolania
Hra 3: Doma - Čo kam patrí?
Hra 4: Dopravné prostriedky

Pravidlá hry:
Hexatrix obsahuje 4 hry.
HEXATRIX je vzdelávacia hra, v ktorej deti kombinujú logicky súvisiace dvojice obrázkov s cieľom vytvoriť celok. Základ hry tvorí stredový šesťuholník. K jeho ľubovoľnej hrane priloží prvý hráč správny trojuholníkový diel. Ak hráči priložia všetkých 18 trojuholníkových dielov správne, okolo stredového šesťuholníka vznikne ďalší, väčší šesťuholník. Cieľom HEXATRIXU je vzbudiť u hráčov hravé rozmýšľanie a objavovanie. V procese rozmýšľania a komunikácie o obsahu jednotlivých vzdelávacích tém si dieťa rozvíja pozorovacie a rozumové schopnosti.
Pravidlá hry pre 2 až 4 hráčov
Šesťuholník položíme do stredu medzi hráčov. Farba hracích dielov musí byť zhodná s farbou stredového šesťuholníka. 18 trojuholníkových dielov pomiešame a rozdáme rovnako medzi hráčov. Najmladší hráč začína. Ak má hráč diel, ktorý súvisí s jednou zo strán šesťuholníka, priloží ho. Ak hráč taký diel nemá, pokračuje ďalší hráč. Každý hráč môže umiestniť iba jeden trojuholník. Hra končí, keď sú správne umiestnené všetky trojuholníky a okolo stredového šesťuholníka vznikne veľký šesťuholník.
Hra pre jedného hráča
HEXATRIX je výborná hra aj pre 1 hráča. Hráč umiestni stredový šesťuholník na stôl a postupne k jeho hranám priraďuje trojuholníkové diely podľa logických súvislostí. Pozor, všetky diely musia mať rovnakú farbu. Hra končí, keď sú správne umiestnené všetky trojuholníky a okolo stredového šesťuholníka vznikne veľký šesťuholník.

Odporúčaný vek: od 4 rokov

Varovanie: výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov

Vek: 4+

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

bezpecny nakup

platba visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info