Panel používateľa

Rozprávky do tmy

Rozprávky do tmy

Hodnotenie produktu: 5/5 (4x)

Vaše hodnotenie:

V knihe Jána Pochaniča, s ilustráciami nevidiacich a slabozrakých detí z Levoče, sa každodenné situácie a príbehy menia na rozprávky.

5 € s DPH

Import kód: 111

Dostupnosť: Skladom

Značka: Pro Solutions

Súbor 24 rozprávok s ilustráciami nevidiacich a slabozrakých detí z Levoče je výletom do ríše každodenných situácií a príbehov, ktoré sa stávajú v bežnom živote. Vďaka koreniu rozprávok a pohľadu autora Jána Pochaniča sa obyčajný svet mení na rozprávkový a upúta čitateľa svojským čarom.

Povedali o knihe:

"Autor poskytol priestor nevidiacim deťom a deťom so zvyškami zraku, aby sa zúčastnili na vzniku tejto knihy. Aspoň na chvíľu im tak doprial pocit dôležitosti, potrebnosti. Vďaka tejto spolupráci môžeme dnes hovoriť o jedinečnosti knihy Rozprávky do tmy nielen v rámci Slovenska. A čo je dôležité, táto kniha okrem vedomostí, slovnej zásoby, humoru, podnetov a mnohých iných atribútov prináša i niečo naviac a to je ľudskosť. A tá je (nielen v rozprávkach) mimoriadne potrebná a vzácna!"
Krstný otec knihy: Peter Nagy -slovenský spevák, skladateľ a textár

„Táto knižka je dôkazom, že aj nevidiaci vidia. A možno aj také veci, ktoré my nevidíme."
Milan Lasica

„Často považujeme za hendikepovaných tých, ktorí nie sú ako my. Keď nevidia svet tak, ako ho vidíme my. Niekedy si však hovorím, že vidieť je jedna vec, ale videné pochopiť je vec druhá. Mnohí veci vidíme, považujeme ich za realitu, ale nechápeme ju. Naše vnímanie je často také hrubohmotné, že nevidíme ďalšie vrstvy okolitej reality a sme vnímaním nevidomejší než ľudia bez fyzického zraku. Vnútorný zrak môže byť o to citlivejší a vnímavejší, o čo nás nerozptyľuje vizuálny smog naokolo. Som mimoriadne zvedavá, čo tieto deti svojím duševným zrakom vidia, a verím, že to budeme my s naším hendikepom schopní pochopiť."
Adela Banášová

Vek: 5+

Nový komentár

* (Povinné)

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info