NTC Človeče, nehnevaj sa!

NTC Človeče, nehnevaj sa!

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

ODPORÚČAME

známa hra s novými možnosťami...

14,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

NTC Človeče, nehnevaj sa! je hra, ktorá u dieťaťa stimuluje logické a matematické myslenie, rozvíja schopnosť predpovedať a analyzovať. Dodržiavaním pravidiel sa deti učia kontrolovať svoje pocity, byť trpezlivý, cieľavedomý a učia sa socializovať.
NTC Človeče, nehnevaj sa! má ďalšiu pridanú hodnotu - deti sa učia nové symboly a získavajú informácie o jednotlivých krajinách v hre. Jedným z cieľov je vzbudiť v dieťati záujem o rôzne krajiny sveta. Rodič tak môže robiť aj počas ďalších NTC hier alebo čítaní kníh, dieťa sa postupne zoznámi so zástavami, symbolmi a črtami charakteristickými pre mnoho iných štátov. Len čo dieťa ovláda prvé symboly, pýtajte sa ho, ktoré zástavy majú napríklad modrú farbu - cieľom je schopnosť vytvárať skupiny na základe podobností (klasifikácia), triediť ich podľa veľkosti, popísať asociáciu k určitej krajine alebo popísať niektorú zástavu... Keď dieťa zvláda aj tieto úlohy a dokáže odpovedať na množstvo otázok bez väčších ťažkostí, pýtajte sa podobné otázky napríklad počas prechádzky alebo na výlete. Dieťa vtedy nemá k dispozícii žiadnu pomôcku a odpovede k otázkam si je nútené vizualizovať.

Pravidlá hry

Každý hráč si najskôr postaví štyri rovnaké figúrky na štartovacie pole podľa krajiny, ktorú si vybral. Hra začína, keď prvý hráč hádže kockou, pričom hádzať môže najviac trikrát. Keď padne šestka, hráč postaví figúrku zo svojho štartovacieho poľa, teda krajiny ktorú si vybral, na štartovaciu pozíciu hracieho poľa. Potom môže znovu hádzať kockou a s figúrkou postúpiť daný počet polí vpred. Štartovacie pole musí každý hráč uvoľniť čo najskôr. Ak však už hráč nemá v štartovom poli žiadnu figúrku, postúpi daný počet polí s figúrkou podľa svojej voľby. Ak sa pri obehu po hracom poli dostane figúrka na pole, ktoré je obsadené figúrkou protihráča, protihráčova figúrka sa musí vrátiť späť na štartovacie pole. Figúrka nemôže vyhodiť ďalšiu figúrku z vlastnej krajiny a ak je cieľové pole obsadené takouto figúrkou, ťah nie je možné vykonať. Na jednom hracom poli nikdy nesmie stáť viac ako 1 figúrka. Ak má hráč v obehu viac figúrok, môže sa rozhodnúť, ktorou potiahne. Hod kockou v jednom kole jedným hráčom nesmie byť rozdelený medzi viac figúrok. Ak nemá hráč na hracom poli žiadnu figúrku (čo sa na začiatku hry týka každého hráča), hádže v danom kole trikrát, pokým nepostaví svoju figúrku do hry. Cieľom hráčov je dostať všetky štyri figúrky do svojho domčeka. Ak je hodené číslo na kocke vyššie ako počet hracích polí na ceste do domčeka, hráč čaká na nasledujúce kolo. Víťazom sa stáva hráč, ktorý dostane všetky štyri figúrky svojej krajiny do domčeka ako prvý.

Rodičom odporúčame priebežne meniť pravidlá držania a manipulácie s figúrkami - najskôr učiť deti držať a pohybovať figúrkami palcom a ukazovákom, potom palcom a prostredníkom, prstenníkom a nakoniec malíčkom. Tak pomôžu rozvoju jemnej motoriky dieťaťa, ktorá je veľmi dôležitá pre celkový rozvoj jeho schopností, keďže prsty sa do značnej miery podieľajú na tvorbe veľkého množstva synapsií v mozgu, čím napomáhajú rozvoju kognitívnych – rozumových zručností dieťaťa.

Vek: 5+

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Coloretto Cesta 2

  ODPORÚČAME

  Až 100 drevených dielov cesty!

  Dostupnosť: Skladom

  34,95 € s DPH

 • Magnetická mandala modrá

  Zábavná drevená hra s magnetom na rozvoj jemnej motoriky.

  Dostupnosť: Skladom

  49,95 € s DPH

 • Stavebné bloky - Nikitin

  Zahrajte sa na staviteľov!

  Dostupnosť: Skladom

  16,95 € s DPH

 • Formido

  Zábava s geometrickými tvarmi.

  Dostupnosť: Skladom

  34,95 € s DPH

 • Creativo - Nikitin

  ODPORÚČAME

  Veselá spoločenská hra na rozvoj predstavivosti a komunikácie pre deti od 4 rokov.

  Dostupnosť: Skladom

  26,95 € s DPH

 • Sensino - Nikitin

  Hra so senzomotorickými aktivitami na rozvoj zmyslov. 3 hry v 1.

  Dostupnosť: Skladom

  24,95 € s DPH

 • Matrice - Nikitin

  ODPORÚČAME

  Hra zoznamuje s priestorovými a počtovými vzťahmi a s protikladmi.

  Dostupnosť: Skladom

  39,95 € s DPH

 • Vzory kocky - Nikitin

  ODPORÚČAME

  Netradičná hra na rozvoj orientácie v rovine a predstavivosti.

  Dostupnosť: Skladom

  29,95 € s DPH

 • Logické línie - Nikitin

  Hra rozvíja schopnosť priraďovať farby a tvary podľa určených kritérií.

  Dostupnosť: Skladom

  29,95 € s DPH

 • Magnetický labyrint červený

  ODPORÚČAME

  Zábavná hra na rozvoj jemnej motoriky.

  Dostupnosť: Skladom

  49,95 € s DPH

 • NTC Čísla

  Špeciálna hra na princípe NTC vzdelávacieho systému

  Dostupnosť: Skladom

  8,90 € s DPH

 • NTC Asoaciácie Zvieratá

  Špeciálna hra na princípe NTC vzdelávacieho systému

  Dostupnosť: Skladom

  7,90 € s DPH

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie