Panel používateľa

Webinár – Ako na environmentálnu výchovu v materskej škole – 29. apríl

Webinár – Ako na environmentálnu výchovu v materskej škole – 29. apríl

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

ODPORÚČAME

webinár s učiteľkou roka

15 € s DPH

Import kód: 1837

Dostupnosť: Momentálne vypredané

Značka: Vnímavé deti

Obyčajná prechádzka s deťmi po okolí alebo čas strávený na dvore môže byť veľmi prospešným prostredím na jednoduché environmentálne aktivity. Už od útleho veku detí je veľmi dôležité dbať na ich správne postoje k prírode. Počas webinára sa naučíte, ako deti zaujať a motivovať bádať, ale aj ochraňovať svoje okolie a prírodu.

V súvislosti s blížiacou sa globálnou ekologickou krízou je veľmi dôležité viesť deti už od raného veku k environmentálne uvedomelému zmýšľaniu a konaniu, ako aj budovať v nich pozitívny vzťah k prírode. Webinár sa zameriava práve na pochopenie dôležitosti ochrany životného prostredia a schopnosti detí v ranom veku starať sa o prírodu a svoje okolie.

Environmentálna výchova je už dlhšiu dobu zaradená aj do slovenských školských osnov. Ako však má environmentálna výchova vyzerať a čo už za environmentálnu výchovu nepovažujeme? Ako správne s malými deťmi pracovať a aké vzdelávaco-výchovné prostriedky použiť, aby sme v nich vzbudili záujem o tému životného prostredia?

Na webinári sa pokúsime odpovedať na tieto a mnohé ďalšie otázky a zameriame sa najmä na budovanie environmentálnej senzibility u detí v predškolskom veku. Priblížime si mnoho námetov na praktické hry, aktivity a metodické materiály, ktoré môžeme s deťmi v predškolskom veku využívať a to najmä pri pobyte vonku.

Účastníci budú môcť klásť počas webinára otázky, na ktoré lektorka odpovie. 

Absolventi získajú: - certifikát o absolvovaní
                            - elektronicky spracovaný materiál

Čas konania: 29.4. 2021 o 17,00 hod.
Trvanie: 90 minút vrátane diskusie

Link na sledovanie webinára obdržíte emailom 1 hodinu pred vysielaním.

POVEDALI O WEBINÁRI:

  • úplne super téma aj spracovanie
  • ďakujem, páčili sa mi najmä praktické aktivity na pobyt vonku a hry v prírode. Tiež ma potešili ukážky literatúry a zdrojov, z ktorých plánujem v budúcnosti čerpať.
  • oceňujem veľké množstvo námetov na aktivity a bohaté odporúčania na doplnenie knižnice. Uvítala som aj teoretický úvod webinára.
  • ďakujeme za ponuku. Uskutočnený webinár bol inšpiratívny a náučný, určite využijem odprezentované aktivity aj v praxi.
  • ďakujem za nápady a inšpirácie a chcem veľmi poďakovať aj za podporu pri technických záležitostiach a veľmi milý prístup, keďže tej technickej stránky som sa trochu obávala, bolo to super ďakujem.

Lektorka: Mgr. Soňa Chlebničanová, PhD. je učiteľkou na 1. stupni v komunitnej súkromnej základnej škole v Zaježovej. Aktívne participovala na realizácii viacerých environmentálnych a vzdelávacích projektoch a metodických materiálov pre mimovládnu organizáciu CEEV ŽIVICA. Počas doktorandského štúdia absolvovala polročné stáže v odbore environmentálna výchova na Universidad Autónoma v Barcelone, v Sdružení Tereza v Prahe a v ekocentre Podhoubí v Prahe. Je držiteľkou certifikátu lektora EV od Španielskej asociácie pre environmentálnu výchovu a v roku 2014 získala u nás na Slovensku ocenenie Živel za environmentálnu výchovu.

 

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

platba visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info