Panel používateľa

Webinár – Obrázkové príbehy ako príprava na budúce čítanie 11.marec

Webinár – Obrázkové príbehy ako príprava na budúce čítanie 11.marec

Hodnotenie produktu: 5/5 (5x)

Vaše hodnotenie:

o práci s obrazovým materiálom a ich význame pre budúce čitateľské zručnosti

15 € s DPH

Import kód: 1828

Dostupnosť: Momentálne vypredané

Značka: Vnímavé deti

Rozprávky a príbehy sú neoddeliteľnou súčasťou detského veku. Pre rozvoj osobnosti dieťaťa ponúkajú množstvo benefitov - od rozvíjania reči až po schopnosti potrebné pre budúce čítanie na základnej škole. Práca s obrazom by sa tak mala stať nezameniteľnou súčasťou vzdelávania detí, ale aj súčasťou ich emocionálneho života.

Počas webinára spoznáte možnosti práce s netradičnou formou rozprávania príbehov a rozprávok. Zoznámite sa s japonskou divadelnou technikou kamišibai, ktorá je založená na využívaní potenciálu obrazov a ilustrácií.

Súčasťou sú praktické ukážky, ako aj námety na tvorbu vlastných pomôcok – obrázkových kariet a celých príbehov. Zistíte, aká ilustrácia má pre detské oko najväčšiu výpovednú hodnotu a prečo, aj čo môžete využiť pri príprave vlastných edukačných pomôcok a materiálov pre každodennú prax. Naučíte sa, ako plánovať cielené aktivity, ale tiež ako využívať obrázkové príbehy pri spontánnych detských hrách. Zároveň získate prehľad o tom, aké techniky práce s dejom príbehu môžu prispieť k detskému záujmu a vyššej pozornosti malých poslucháčov. To prináša dôležitý predpoklad pre budúce čítanie s porozumením.

Webinár je určený pre učiteľky a učiteľov materských škôl, ale aj ostatných vedúcich detských kolektívov, vedúcich školských klubov a záujmových krúžkov.

Účastníci budú môcť klásť počas webinára otázky, na ktoré lektorka odpovie. Po absolvovaní bude účastníkom doručený certifikát o jeho absolvovaní.

Čas konania: 11.3. 2021 o 17,00 hod.
Trvanie: 90 minút vrátane diskusie

Link na sledovanie webinára obdržíte emailom 1 hodinu pred vysielaním.

POWEDALI O WEBINÁRI:

  • chcela by som Vám veľmi pekne poďakovať za perfektný seminár, už som si aj objednala rozprávku o Mackovi Brumkovi, veľmi sa mi páčila.
  • Webinár bol pre mňa veľmi inšpirujúci, inklinujem k divadielku s bábkami , rozprávkovým improvizáciám, čítaniu rozprávok ako takých. Určite túto metódu zavediem- pracujem so žiakmi s viacnásobným postihnutím a ony divadielka zbožňujú. Zbožňujú keď mením hlas, kýchnem alebo urobím nejakú " srandu", plus ma to nesmierne baví rôzne dramatizácie rozprávok alebo aj vymyslených príbehov. Takže ďakujem krásne za nový podnetný webinár.
  • webinár hodnotím veľmi kladne, bol pre mňa inšpiratívny a odporučím ho aj mojím kolegyniam v MŠ.
  • ďakujem Vám veľmi pekne, bolo inšpirujúce a pre prax veľmi motivujúce.

Lektorka: PaedDr. Eva Sobinkovičová vyštudovala Strednú pedagogickú školu, Vysokú školu odbor predškolská a elementárna pedagogika. Svoje pedagogické zručnosti si rozšírila štúdiom špeciálnej pedagogiky. Má 30 ročnú pedagogickú prax ako učiteľka, garantka a koordinátorka projektov týkajúcich sa vzdelávania detí a ako riaditeľka materskej školy. Absolvovala množstvo certifikovaných a akreditovaných vzdelávaní a kurzov: Tréning fonematického uvedomovania, Metóda dobrého štartu, Stimulačný program Maxík, Základný kurz Hejného metódy a ďalšie. Je držiteľkou viacerých certifikátov školských programov: INPP, Bilaterálna integrácia, Senzorická integrácia. Aktuálne si dopĺňa svoje vzdelanie o získanie osvedčenia stať sa Sindelar-trénenerkou. Dosiahla kariérový stupeň pedagogický zamestnanec s 2. atestáciou. Je dlhoročnou lektorkou vo vzdelávaní učiteliek materských škôl a je pozývaná prednášať na pedagogické a odborné konferencie, vedie praktické učiteľské workshopy. Publikuje pre viacerých vydavateľov odborné príspevky i pedagogicko-komerčné články. Je spoluautorkou viacerých publikácií. Jej silnou stránkou je inkluzívne vzdelávanie, angažovanosť pre inkluzívny prístup ku všetkým deťom bez rozdielu. Má bohaté pedagogické skúsenosti s inkluzívnym vzdelávaním detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami v prostredí bežných materských škôl. V jej pedagogickej praxi okrem inkluzívneho vzdelávania dominuje kvalitná príprava predškolákov so zreteľom na čiastkové psychické funkcie. Je zástankyňou zážitkového - skúsenostného učenia.

Nový komentár

* (Povinné)

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

SAEC

visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info