Všetci určite poznáme množstvo hier, ktoré podporujú zlepšovanie pamäte detí. Viete však o tom, že aj hudba napomáha deťom zlepšovať pamäť? To, čo sa hudbou do pamäte detí ukladá, je väčšinou prepojené sluchovo aj vizuálne.
Spoločne prežité hudobné zážitky detí, pocity úspechu a spoznávania svojich vlastných schopností a skúseností, prežívajú deti veľmi intenzívne.
Skúsená lektorka pripravila pre vás hudobné hry a aktivity, ktoré umožňujú vložiť do aktivít osobnosť učiteľky, ako aj dieťaťa, podporujú vlastnú kreativitu a improvizačné schopnosti a vytvárajú priestor na slobodu a rozvíjanie pamäťovej stopy. Deti pomocou týchto hier na hudobnom základe podporujú aj svoju sebaúctu a sebavyjadrovanie.
Webinár Hudobné zázraky pre deti a jeho aktivity s hudbou a pohybom rozvíjajú talent detí, napomáhajú budovať a udržiavať sociálne vzťahy, rozvíjajú kognitívne a motorické schopnosti, vplývajú na emocionálnu oblasť a v neposlednej rade sú silným komunikačným kanálom pre každého.
Hlavným cieľom je predovšetkým hravosť, postupnosť, od jednoduchého k zložitejšiemu, orientácia na úspech a ZÁŽITOK. Veď hudba je proces, v ktorom si každý môže nájsť vlastný spôsob vyjadrovania sa a pre každého poskytuje práve to, čo potrebuje jeho osobnosť.
Účastníci si môžu vopred pripraviť otázky, na ktoré lektorka počas webinára odpovie.
Absolventi získajú: - certifikát o absolvovaní
- elektronicky spracovaný materiál
Čas konania: 9. 2. 2021 o 17,00 hod.
Trvanie: 1,5 hodiny
Link na sledovanie webinára obdržíte emailom 1 hodinu pred vysielaním.
Lektorka: Slávka Žoldáková - učiteľka materskej školy. Vyštudovala Strednú pedagogickú školu v Levoči. Má 29 rokov praxe. Pôsobí ako regionálna predsedníčka sekcie Spoločnosti pre predškolskú pedagogiku pre Poprad. Odborné zameranie je divadelná tvorba pre deti predškolského veku. Napísala niekoľko divadelných predstavení v rýmoch pre deti a ich pani učiteľky. Je autorkou súboru LogicoPrimo – Povolania, pôsobí ako lektor praktických seminárov a ako lektorka akreditovaných hudobno-pohybových vzdelávacích programov.
Nový komentár