Panel používateľa

Robot - drevená skladačka

Robot - drevená skladačka

Hodnotenie produktu: 4.96/5 (26x)

Vaše hodnotenie:

ODPORÚČAME NÁZOR ODBORNÍKA

drevená hra - zrakové vnímanie

16,90 € s DPH

Import kód: 1709

Dostupnosť: Skladom o mesiac

Značka: Goula

Veselá drevená hra na zrakové vnímanie a tréning koncentrácie. Obsahuje 3 úrovne obtiažnosti.

Deti skladajú drevené dieliky - postavičky robotov podľa predlohy. Môžu stavať jednofarebného robota, dvojfarebného robota, alebo robota len podľa sivého nákresu kde samé určujú, aký dielik zodpovedá sivému nákresu len na základe detailov. Predlohy zobrazujú vždy len polovicu postavičky robota. Na druhej strane každej karty je celý robot, ktorého deti mali za úlohu postaviť a tak si ľahko skontrolujú správnosť svojho výtvoru. 

Deti si môžu postaviť aj vlastného robota podľa fantázie.

Vhodné pre deti od 3 rokov, podľa náročnosti však osloví aj staršie deti.

NÁZOR ŠPECIÁLNEJ PEDAGOGIČKY

Hra na prvé pozretie pôsobí jednoducho, ale skrýva v sebe mnoho edukatívnych rozmerov. Aj tu platí pravidlo: v jednoduchosti je krása. Za podstatnú zložku považujem rozvoj vizuálnej intermodality, ktorú dnes precvičuje málo hier. 
Rovnako ako dieťatko prikladá podľa predlohy jeden dielik k ďalšiemu dieliku, aby vytvorilo robota podľa nedokončenej predlohy /spája zrakový vnem predlohy so zrakovým vnemom svojho robota, t.j. zrakové prepájanie - zraková intermodalita/, bude prikladať čiarku ku čiarke v školskom prostredí, aby vytvorilo písmenko podľa vzoru. Rozvoj zrakovej intermodality je dôležitým atribútom pre úspešný štart do školy, resp. úspešné osvojovanie si rôznych podôb grafém.
Okrem prepájania zrakových podnetov, dieťa veľmi prirodzene rozvíja jemnú motoriku, ktorá je základnou stavebnou jednotkou pre kvalitu grafomotoriky. A už máme na svete nenútený tréning písania, ktoré tak veľmi veľa detí nemá rado.
Ideálna aktivita nielen pre drobcov, ale aj predškolákov, žiakov a žiačky z 1. ročníkov ZŠ. Zároveň je vhodná aj pre detičky, ktoré majú vývinové poruchy učenia, ako dyslexiu, dysgrafiu, dysortografiu a dyskalkúliu, či ADHD. Hra je ideálnym prostriedkom k precvičovaniu oblastí, ktoré bývajú z dôvodu špecificky nastavených procesov v centrálnej nervovej sústave poddimenzované. Napríklad procesy zrakovej pozornosti, zrakovej diferenciácie, vizuálnej diferenciácia figúry a pozadia, až po spomínanú vizuálnu intermodalitu.

Námety na ďalšie aktivity s hrou

Precvičovanie pamäti: rozvíjajme s deťmi kreativitu, skúsme vymyslieť každému robotu vlastné meno. Zoberieme napríklad 3 roboty z predlohy, ktorým deti vymyslia mená. Potom k nim pridáme ďalších dvoch robotov, kartičky premiešame a otočíme ich obrázkom nahor. Deti majú za úlohu označiť a pomenovať svoje roboty zo skupiny obrázkov. Obmena pre 3-4 ročné deti môže byť tá istá aktivita, ale bez mien.

Precvičovanie priestorovej orientácie: dieťatko ukladá jednotlivé diely naopak. Hore umiestni nohy, pokračuje bruchom, krkom a hlava bude úplne posledná. To umožňuje precvičiť orientáciu v priestore, a následne v školskom prostredí.

Rozvoj emocionálnej inteligencie: dieťa pomenováva emócie robotov na základe indikátorov na tvári.

Mgr. Svetlana Síthová, riaditeľka Súkromného centra pre deti a mládež Mirabilis, externý pedagóg KPG PF UKF

Vek: 3+

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Sada štvorec a vzory

  drevená logická skladačka

  Dostupnosť: Momentálne vypredané

  37,90 € s DPH

 • Zvieratká - skladačka s pripínačkami

  AKCIA

  Poskladaj si pohyblivé zvieratká!

  Dostupnosť: Momentálne vypredané

  12,90 € s DPH

 • Skladáme zvieratká

  magnetická drevená skladačka pre najmenších

  Dostupnosť: Skladom

  22,90 € s DPH

 • Postav mesto

  postav z kociek mesto na základe predlohy

  Dostupnosť: Skladom o mesiac

  23,40 € s DPH

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

bezpecny nakup

platba visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info