Panel používateľa

Nie je jedno, čím kreslia malé deti

Pridané: 5.4.2018 09:49:03 Počet zobrazení: 6345

05 Apríl 2018

Keď hovoríme malé, máme na mysli deti od 1 roka, ktoré sa s farbičkami ešte len začínajú zoznamovať. Tieto deti rady čmárajú, fascinuje ich len to, že čosi spod ich prstov zanecháva farebnú stopu. Najradšej by čmárali aj po stole či stenách, poznáte to.

Nie je jedno, čím kreslia malé deti

Prsty takto malých detí, od 1 do 2 rokov, sú naozaj ešte „nemotorné" a malinké. Nemajú dostatok sily na to, aby kreslili s tvrdými farbičkami. To ale neznamená, že ich v ich kreatívnej snahe treba krotiť.

Novinkou v našom obchode sú farby a voskovky značky Carioca, ktorá pre najmenších vytvorila radu Carioca Baby. A to je to pravé, čím môžu začať tvoriť aj vaše detičky.

Prvé voskovky pre deti od 1 roka

Najmenším deťom sa odporúča začínať voskovkami. Tie sú dostatočne jemné na to, aby akákoľvek snaha o kreslenie skončila k ich veľkej spokojnosti.

Voskovky 3 v 1 sú vhodné práve pre deti už od jedného roka. Vosk je totiž „vložený" do dreva, čím sa stáva „vosková ceruzka" dostatočne stabilná aj v malých rúčkach. Túto ceruzku môžete jednoducho zastrúhať priloženým strúhadlom.

Voskovky a vodovky v jednom? Wau!

S voskovkami 3 v 1 deti jednoducho vytvoria aj farebné machule. Ak namočíte štetec do vody a deti s ním prejdú po voskovej stope, tá sa „rozmachlí" a zanecháva efekt vodovej farby. My sme skúšali zmeniť vosk na vodové farby mokrými prstami, bolo to veľmi jednoduché a efekt sa nám veľmi páčil.

voskovky 3 v 1

Jednoduchý úchop voskoviek 3 v 1 uľahčí ich väčšia hrúbka.

Voskovky pre deti od 2 rokov

Hľadajte voskovky, ktoré sú extra mäkké a majú krásne jasné farby. To sú základné vlastnosti, ktoré by mali spĺňať aj tie, ktoré vyberáte pre vaše dieťa. S Baby voskovkami sa kreslí naozaj veľmi ľahko, samé kĺžu po papieri.
Opäť majú výhodu oproti klasickým voskovkám, lebo vynikajú svojou hrúbkou. Keďže malé deti ešte nemajú zvládnutý klasický úchop pera či ceruzky, voskovku držia celou dlaňou v pästi. Voskovky Carioca Baby sú pre takýto úchop ako stvorené.

voskovky carioca baby

Trojhranné Baby farbičky

          trojhranne baby farbickytrojhranne ceruzky carioca

Dnes je možné začať trénovať s deťmi správny úchop ceruziek už veľmi skoro. Aby ste si nemuseli neskôr pomáhať rôznymi „nadstavcami" na ceruzky, vyskúšajte trojhranný tvar farbičiek. Takto dieťa úplne prirodzene uchopí farbičku spôsobom, ktorý je základom pre budúce úspešné písanie. Opäť je vhodnejšie, ak sú farbičky hrubšie.

Trojhranné farbičky sú ideálne aj pre začínajúcich školákov, tu odporúčame najmä ich hrubšie prevedenie. Deti si upevňujú správne držanie písacích potrieb a to je najmä v začiatkoch veľmi dôležité. Nesprávne návyky totiž môžu viesť k zbytočnej únave a bolesti rúk aj pri písaní. Pozrite si našu ponuku trojhranných farbičiek vhodných do každého peračníka.

Prstové farby pre malých umelcov

prstové farby

Občas je potrebné nechať deti, aby prejavili svoje vlastné cítenie. Radosť vždy prinesú prstové farby, ktoré znamenajú istú voľnosť.

Prstové farby sa jednoducho nanášajú a jemným či silnejším odtláčaním prstov či dokonca celých rúk na papier zanechávajú pestrú stopu. Môžete ich využiť na konkrétne námetové kresby. Inšpirácií nájdete na internete veľa.

 

 

maľovanie prstovými farbami

Hľadá sa nový Picasso?

male dieťa s prstovými farbami

 

 Aj pri kreslení platí staré známe „čo sa zamladi naučíš,..." No z vášho maličkého nakoniec vôbec nemusí byť maliar. Láska ku kresleniu ho môže priviesť aj ku kariére architekta či dizajnéra áut. Alebo sa kreslenie stane len jeho záľubou. Všetky možnosti sú otvorené, dôležité je začať – a pomôcky zo série Carioca Baby sú ideálne práve pre ľahký štart.

 

carioca

 

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

bezpecny nakup

platba visa

master

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info