Dajme deťom neviazanú hru. Stanú sa v živote úspešnými!

Pridané: 16.11.2018 19:07:04 Počet zobrazení: 1199

16 November 2018

Dnešný svet je plný pravidiel, usmernení, zákazov a príkazov, odporúčaní a návodov. Pri niektorých hrách sú pravidlá veľmi potrebné a dokonca žiaduce pre budúci vývoj a začlenenie detí do spoločnosti.

Dajme deťom neviazanú hru. Stanú sa v živote úspešnými!

Šťastie však niekedy znamená aj to, že sa môžeme slobodne rozhodnúť, ktorým smerom ísť a ako vec vyriešiť. A presne takto slobodne sa môže cítiť dieťa pri hrách značky Grimm's.

Niečo o hračkách Grimm's


Príroda na prvom mieste

Nemecká značka Grimm's sa pri výrobe svojich dokonalých produktov riadi zásadami ochrany prírody a zdravia človeka. Navrhuje a vyrába 100% prírodné produkty s ohľadom na jej udržateľnosť. Drevené hračky Grimms majú jedinečné „znaky". Drevo má meniacu sa štruktúru a farby, ktoré sú dôkazom jeho prirodzeného pôvodu. Táto jedinečnosť je dôkazom kvality hračky a nie chybou.

           grimms panáčikygrimms v prirode

Zdravie a starostlivosť o hračky Grimm's

Povrch hračiek Grimm's je prevažne matný, bez lakového lesku, nakoľko netoxické farby na báze vody prenikajú hlboko do dreva. Farby sú absolútne neškodné, dokonca aj pre batoľatá, ktoré ich často dávajú do úst a pokúšajú sa „ochutnať" každý originál.

dúhová loďka prvý úchop

Pre zachovanie ich dokonalých vlastností hračky čistite vlhkou handričkou, neponárajte ich preto do horúcej vody a nepoužívajte žiadne chemické prostriedky. Všetky farby a oleje, ktoré používa výrobca, sú certifikované v súlade s normami EN 71 a CPSIA / ASTM 963 a neškodia zdraviu vášho dieťaťa.

Podporujme detskú kreativitu

Aj takto by sa dali charakterizovať hračky značky Grimm's v niekoľkých slovách. Sú navrhnuté najmä na voľnú hru detí, pri ktorej sú najväčšou motiváciou krásne farby a rozličné veľkosti jednoduchých drevených tvarov. Niekedy sa stáva, že my dospelí sme stratili kreativitu a naša fantázia už nestačí na to, aby sme vedeli zábavne tvoriť s farebnými hračkami a ich dielikmi. Dajte hračky Grimm's do detských rúk a budete žasnúť, ako rýchlo si ich obľúbia a kde až siaha ich predstavivosť!

dúha

Prečo je neviazaná hra pre deti taká dôležitá?

Počas voľnej hry sa dieťa zdokonaľuje v mnohých oblastiach. Aj keď to niekedy nemusí byť na prvý pohľad zrejmé a môže sa zdať, že vaše dieťa sa hrá stále rovnako a opakuje hrové činnosti, nie je tomu tak. Dieťa totiž zakaždým do novej hry prinesie nový prvok, urobí vyššiu vežu, doplní novú situáciu pre svoju postavičku, prihovára sa novým spôsobom. Sú to niekedy len nepatrné rozdiely, ktoré však znamenajú veľký pokrok.

grimms

 

Neviazaná hra je spojením radosti a zábavy z činnosti, ktorú si dieťa mohlo slobodne zvoliť a realizovať. Tieto pozitívne emócie sú výsledkom úspechu - úspešného, zdarného participovania na hre a následného celkového psychického i telesného uvoľnenia. Dieťa sa hrá presne na takej úrovni, na akej sa vývinovo nachádza, odzrkadľujúc v hre svoje schopnosti, zručnosti a vedomosti. Pri voľnej hre si dieťa samo posúva svoje hranice.

Akými hračkami môžeme prispieť k neviazanej hre dieťaťa?

Voľné hry sú ideálne pre pobyt v prírode, kde dieťa môže skúmať rozličné materiály, objavovať nový terén a podobne. Počas chladných dní alebo počas hier doma sú ideálnymi spoločníkmi na voľné hry rozličné stavebnice, postavičky, autíčka a drobné predmety, ktorými môže dieťa voľne manipulovať.

15 malých domčekov

Práve na takúto hru sú navrhnuté hračky Grimm's. Pomáhajú rozvíjať kognitívne zručnosti detí, učia deti plánovať, vymýšľať si svoje úlohy a plniť svoje malé ciele počas hry. Z takýchto detí vyrastajú dospelí s väčšou samostatnosťou a aktivitou, ktorí sa už v detstve naučili robiť vlastné rozhodnutia.

loďkyslimák

Pozrite si našu ponuku úžasných drevených hračiek Grimm's, ktoré potešia deti už od prvých mesiacov až po predškolákov.

akciová ponuka

novinky

blog

Prečo nakupovať u nás

Spolupráca

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

heureka

bezpecny nakup

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info